140 000 HUF
Victor Vasarely (1906 - 1997): Kinetikus kompozíció kék, türkiz és zöld színben fekete alapon. Szitanyomat, papír. Jelzett. Sorszámozott: 39/40. Üvegezett, kopott fakeretben. "Művészetének célja az elemi esztétikai érzék fejlesztése! Elhagyni a közhelyeket és a természet formáit, színvilágát beépíteni az ember életébe! Nem csodákat, hanem megvalósításra alkalmas alkotásokat kell produkálni! Vasarely művészete a mához szól, aggódik azért, hogy ne csak évtizedek múlva valósítsák meg gondolatait." Erdősi Mária