Bolmányi Ferenc (1904-1990): Döbbenet. Olaj, karton, jelzett. Hátoldalán "Bolmányi hagyaték" bélyegzővel és Gutmann Galéria, Bp. címkéjével. Üvegezett fa keretben, 62×31 cm / Oil on board, signed, with the artitst's estate stamp and Gutmann Galéria (gallery) label on the reverse, framed.
Szántó Piroska (1913-1998): Trió. Vegyes technika, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 43,5×31 cm / Mixed technique on paper, signed, framed with glass.
Bálint Endre (1914 - 1986) Alak az éjszakában. Vegyes-technika, papír 24 x 15 cm Jelzett: Bálint. Üvegezett, kopott, fa keretben. Festészetére konstruktivista, szürrealista és absztrakt stílus jellemző, de lírai alaphangját, szabad gondolattársítása közepette is megőrizte.
Ország Lili (1926-1978): Copfos lányka. Színes filctoll, papír, paszpartuban, Ország Lili hagyatéki bélyegzővel, eredetiséget igazoló írással a paszpartu alján (Vasilescu-gyűjtemény). 14,5×16,5 cm
Bán Béla (1909-1972): Metamorfózis, 1962. Olaj, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 78×58 cm / Béla Bán (1909-1972): Metamorphosis. Oil on paper, signed. Framed, 78×58 cm
Marosán Gyula (1915-2003): Vörös táj. Olaj, vegyes technika, farost. Jelzett. Kisebb felületi sérülésekkel. 61,5×86 cm / Gyula Marosán: Red landscape. Oil, mixed technique on wood fibre. Signed. With smaller surface damages. 61,5×86 cm
Bolmányi Ferenc (1904-1990): Memento, 1963. Tus, toll, papír, jelzett. Hátoldalán feliratozott. Paszpartuban. 24x16,5cm. Később a rajz után szitanyomat is készült, ld.: https://hu.museum-digital.org/index.php?t=objekt&oges=508285. Gyűjtői ritkaság!