XX. század eleji festő: Velence. Olaj, vászon, jelzés nélkül, korabeli dekoratív keretben (Korának megfelelő állapotban). 65x43 cm / oil on canvas, unsigned, framed
Józsa János (1936-2016): Szicília, 1971. Olaj, vászon, jelzett. Fa keretben, 50×70 cm / János Józsa (1936-2016): Sicily, 1971. Oil on canvas, signed. Framed, 50×70 cm
Kézdi Kovács László (1864-1942): A Wörthi tónál, 1910-11 körül. Olaj, fa. Hátoldalán jelzett és Kézdi Kovács László autográf címadásával. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. 20x29 cm / László Kézdi Kovács (1864-1942): At Lake Wörth (Am Wörthersee), cca 1910-11. Oil on wood....
Greguss Imre (1856-1910): Balatonkenesei református paplak és templom. Olaj, falemez, jelzett a hátoldalán. Hátoldalán a Sárosi Népet Segítő Bizottság által a Műcsarnokban megtartott segélykiállítás raglapjával, 1915, további címkékkel és a Képzőművészeti Egyesület bélyegzőjével. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (...
Rubovics Márk (1867-1947): Balatoni naplemente Fenékpusztánál. Olaj, vászon, jelzett. Bal alsó sarkában kisebb felületi sérüléssel. 50×70 cm / Oil on canvas. Signed. With small damage on the left side.
Udvary Pál (1900-1987): Balatoni halászok. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Bal felső részében kissé sérült. Dekoratív keretben. 60x80 cm / Pál Udvary (1900-1987): Fishermen at Lake Balaton. Oil on canvas. Signed lower right. With minor damages in the left upper part. Framed. 60x80 cm
Csáki-Maronyák József (1910-2002): Csónakoknál (Balaton). Olaj, vászon. Jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Üvegezett, kissé sérült fa keretben. 60x80 cm / iol on canvas, signed, with autogrpah description on the reverse, framed
Károlyi Ernő (1923 -2016): Tihanyi Belső-tó (Balaton), 1960-as évek. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. Üvegezett keretben, 60×80 cm