Csapó Jenő (1875-1954): Holland csatorna. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 50×60 cm / Jenő Csapó (1875-1954): Canal in the Netherlands. Oil on canvas. Signed. Framed. 50x60 cm
Neogrády Antal (1861-1942): Női portré. Ceruza, fedőfehér papír, jelzett. A hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 31,5x20 cm
Liezen-Mayer Sándor (1839-1898): 3 db illusztráció Goethe Faust c. művéhez, 2 lapon. Diópác, fedőfehér, papír. Mindkét grafikai lap papírra kasírozva, mindkét lap alján "aus Faust" felirattal). Egyik lap alján jelzett (Liezen Mayer). Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Laps...
Feszty Árpád (1856-1914): Tanulmány a Krisztus temetése című Triptichon középső táblájának tájhátteréhez. Akvarell, papír, jelzett. 1899 körül. Lap széle kissé sérült. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. 19,5x39 cm / watercolour on paper, signed. With small damages on the e...
Papp Gábor (1872-1931): Hölgy vörös rózsával, 1912. Olaj, vászon, jelezve jobbra fent. Dekoratív, korabeli antik, kissé sérült korabeli fa keretben. 91x81 cm
Baditz Ottó (1849-1936): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelzett. Restaurált. Keret nélkül. 115x82 cm. Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati vignettája, 1245/1956. számmal, továbbá 809-es szám, feltehetően kiállítási címke. A mű felülete kopott és szennyeződött, szakszerű tisztítása javasolt. "A vizsgált mű Baditz Ottó magyar festő jelzett alkotása az 1956-os múzeumi bírálat szerint. A mű meghatároz...
Nemes Ősz György (1885-1958): Önarckép I. világháborús hadifogolyként, Marseille, 1918. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán. Dekoratív, antik fa keretben, 34×24,5 cm. A művész alkotásai ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben! / György Nemes Ősz (1881-1949): Self portrait as a prisoner of war, Marseille, 1918. Oil on canvas, signed on the reverse. In antique frame, 34×24,5 cm