Kukán Géza (1890-1936): Sárdy Brutus festő, restaurátor arcképe, 1931. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán Képzőművészeti kiállítás Műcsarnok 1933 valamint 1931/32 műcsarnoki raglappal. Bal szélén kisebb felületi sérülésekkel. 80×60 cm. / Géza Kukán (1890-1936): Portrait of painter Brutus Sárdy, 1931. Oil on canvas, signed. With two exhibition labels on the reverse. With small damages on the left ed...
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Történelmi jelenet, 1870 körül. Gouache, karton. Jelzett. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Karton jobb felső sarkában sérült, ábrázolást nem érintve. Sarkaiban kisebb hiányokkal. 26x67 cm
Fried Pál (1893-1955): Balerina. Pasztell, papír. 80 x 60 cm. Jelzett. Üvegezett blondel keretben (keret sérült). Hátulján etikett, autográf felirattal: Róna Zsigmondné, Szeged, Fodor utca 33. Budapesten, majd Párizsban tanult. Mestere: Poll Hugó. Az I. világháborúban Franciaországban fogságba került, öt év múlva szabadult. Végigjárta Észak-Afrikát, majd visszatért Budapestre. A new york-i Képzőmű...
Molnár C. Pál (1894-1981): Akt fotelban. Olaj, farost, jelzett. Proveniencia: Virág Judit Galéria, Téli (15.) aukció, 2003, 109. tétel. Dekoratív fa keretben, 50×70 cm
Geiger Richárd (1870-1945): Magyar menyecske nemzetiszínű szalaggal. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív keretben, 101×71 cm / Richárd Geiger (1870-1945): Hungarian girl with tricolore. Oil on canvas, signed, framed, 101x71 cm. Painter Richárd Geiger was born in Vienna (Wien), Austria and moved to Budapest in 1893.