Herendi: Karneváli hölgy.
Kézzel festett porcelán. Tervező: Schrammel Imre (1933- ) Jelzett. Hibátlan. m: 38 cm /
Herend fine china Carnival Lady Figurine - Herend Butterfly design.
Height 38 cm, marked: Herend stamp and serial number: 15006-0-00 PAP (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Herendi dísztál. Színesen festett porcelán. Peremén áttört, rokályos díszítmények, öblében festett virágok. Alján jelzett: máz feletti kékkel 869, valamint kékkel festett címeres márkajelzés. Cseh fehéráru, herendi festéssel, 1869 körül. d: 25,5 cm, korának megfelelő kopásokkal, apró lepattanásokkal.
Herendi nagyméretű amazon, Lőte Éva tervei alapján készült, színesen festett porcelán figura. Jelzett. Hibátlan. m: 42 cm, h: 49 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Zsolnay váza - a Tutanhamon sorozatból, Fehércserép. Az alapmázon többrétegű, színes eozinmázakkal festett, visszamaratott egyiptomi dekorral. Talpperemén apró csorba cca. 2mmx2mm. Mattyasovszkyné Zsolnay Teréz dekorterve, 1924-26., Alján jelzett: eozinnal festett pontsoros, kerek, pecsétszerű márkajelzés és Made in Hungary., Zsolnay, Pécs, 1924-26., M.: 18 cm
Zsolnay szecessziós díszváza.
Fehércserép. Felületén selyemfényű, magas
tüzű színes -, és eozinmázakkal festett virágdísszel.
Alján jelzett: masszába nyomott 6815 (formaszám)
és alapmázzal megegyező kerek, domború, pecsétszerű márkajelzés.
Zsolnay, Pécs, 1902.
M.: 26 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Zsolnay historizáló váza.
Porcelánfajansz, négylábú hengeres forma színesen festett futórózsa mintával, pereme alatt dupla falú rizsszemes áttört díszítéssel. Néhol kristálymázzzal.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 2818.
1890 körül.
Magasság: 20,5 cm
Oldalán apró csorba.
Korának megfelelő kopott aranyozás és mázrepedésekkel.