Pásztor János (1881-1945): Magvető. Színesen festett porcelán, apróbb gyári hibákkal. m: 52 cm. Jelzett: Máz alatti zöld, öt templomos védjeggyel, Zsolnay Pécs felirattal. cca: 1910-1920. Gyűjtői darab. Érzelmeket, kötődéseket tudott ábrázolni szobrain, később a megrendelt szobrokon is, nem egyszerűen historizáló szemléletben előadott alkotások a szobrai, amelyből máig oly sok áll tereinken, több ...
Zsolnay porcelán négy személyes teás készlet kiöntőkkel, cukordobozzal. Historizáló, virágos dekor, 1903 körüli, máz alatti kék jelzéssel. Kézzel festett, jelzett, egyik fedél restaurált.
Zsolnay kínálótál. Porcelánfajansz, kívül- belül színesen festett virágmintás, külső részén duplafalú áttört díszítéssel. Jelzett: máz alatt kékkel, Made is Austria-Hungary és benyomott ZSOLNAY PÉCS. Fazonszám: 1334. (50) 1880 körül. (Restaurált) Méret: 14x19x19 cm
Zsolnay fali dísztál. Korának megfelelő kopásokkal, egy apró gyári tűzrepedéssel valamint csorbával. Színesen festett és aranyozott, alap- és kobaltkék mázas porcelánfajansz áttört és szív alakú osztásokkal, illetve festett virágmintás és krizantémos díszítéssel. Jelzett: 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs, mázalatti kékkel halványan látszódó családi pecsét és Made in Austria-Hungaria...
Zsolnay eozin mázas váza, porcelánfajansz. Jelzett. Pécs, 1920 körül. Peremén egy apró hajszálrepedés, korának megfelelő kopásokkal, mázrepedésekkel. m: 27 cm
Zsolnay dísztányér. Porcelánfajansz, felületén magas tüzű színes mázakkal festett és kontúraranyozott keleties virágdekor. Talpperemén apróbb kopások, peremén egy minimális lepattanás. - Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 431 (formaszám), valamint máz alatti kékkel festett családi jegy. - Zsolnay, Pécs, 1890 körül. d: 21 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Afrodité. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, tűzrepedésekkel, m:29cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab. "Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, "akik" ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, ke...