50 000 HUF
1959 USA (Egyesült Államok) Coca Cola kerek reklámtábla. Színes zománcozott fém. Kopásokkal, sérülésekkel. A Coca Cola akkori szlogenével: Delicious "Coca Cola Refreshes you best." / Finom Coca Cola frissít a legjobban. d: 30,5 cm. A datálás fetehetően 1959-re utal, mert ekkor volt a rajta látható felirat a Coca Cola szlogenje. Az évek során a Coca-Cola reklámjaiban használt szlogenek nemcsak a márkát, hanem a kort is tükrözték. A szlogenek egyszerű, közvetlen módon kommunikálnak a Coca-Coláról. Az 1906-os szlogen, a "The Great National Temperance Beverage" (A nagy nemzeti mértéktartó ital) azt az időszakot tükrözi, amikor az Egyesült Államok társadalma eltávolodott az alkoholtartalmú italoktól, és a Coca-Cola kellemes alternatívát nyújtott. Más szlogenek az eladási számainkra vonatkoztak, mint például a "Three Million a Day" (Hárommillió naponta) 1917-ből vagy a "Six Million a Day" (Hatmillió naponta) 1925-ből. A napi italok számát tekintve ez óriási különbség a napi egymilliárdos határtól, amelyet a Coca-Cola Company 1997-ben lépett át. A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére, vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as "Ahol kóla van, ott vendégszeretet van". A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as "Ahol kóla van, ott vendégszeretet van". 1985-ben a Coca-Cola új ízének (általában new Coke(R) -nak nevezik) bevezetése, valamint a Coca-Cola classic és az eredeti formula újbóli bevezetése több szlogent is eredményezett. 1985-ben az "America's Real Choice" (Amerika igazi választása), míg 1986-ban már két szlogen szolgálta a márkák megkülönböztetését: a "Red, White & You" a Coca-Cola classic és a "Catch the Wave" a Coca-Cola esetében. Egyes reklámok maguk is az emlékezetes szlogenek szintjére emelkednek. Az 1971-es "Hilltop" reklámban a "I'd Like to Buy the World a Coke a Coke" (Szeretnék a világnak egy kólát venni) szavakkal énekeltek. Bár ez nem volt tényleges szlogen (a reklám valójában az "It's the Real Thing" kampány része volt), a reklám és a dalszöveg még ma is annyira ismert, hogy a szöveg sokak számára szlogennek számít. 2003 januárjában a Coca-Cola szlogen "Coca-Cola ... Igazi." című szlogent vezették be. A kampány (és a szlogen is) az élet valódi, hiteles pillanatait és a Coca-Cola természetes szerepét tükrözte.