cca 1920 Kerny István (1879-1963) budapesti fotóművész hagyatékából pecséttel jelzett vintage fotó (montázs), Kerny Gizella elmondása alapján ez egy későbbi kópia (cca 1950-es évek vége), amikor a Fotó újság felkérte édesapját két cikk megírására. A guminyomás története meg is jelent, de a trükkfotóinak ,,Hogyan készült" leírása nem. A tételben szereplő montázs ennek a cikknek az egyik illusztráci...
1932 Kinszki Imre (1901-1945) budapesti fotóművész pecséttel jelzett vintage fotóművészeti alkotása (Gépírónő), a szerző kézírásával datált, ezüstzselatinos fotópapíron,17,4x12,5 cm
cca 1932 Kinszki Imre (1901-1945) budapesti fotóművész aláírással és pecséttel jelzett vintage fotóművészeti alkotása (esőcseppek az út széli tócsában), ezüstzselatinos fotópapíron, 17,5x12,8 cm / Imre Kinszki (1901-1945): Photo with signature and artist's stamp on the verso
Korschelt Miklós (1900-1982): Magdolna. pecséttel jelzett, feliratozott fotóművészeti alkotás, Nemzeti Művészi Fényképkiállítás címkéjével, 38-as tételszámmal. Kopásnyomokkal, sarkaiban törésnyomokkal. 40x30 cm
Marácz István - Fodor Lengyel Zoltán, Goya díjas festőművésszel közös alkotás. Címe : Ideas. Professzionális fotópapír, kézi nagyítású, 1/1 nagyítás, bársony paszpartuban, keretezett, múzeumi (tükröződés mentes) üvegben, hátoldalán jelzett, 39,5x29,5 cm. Marácz István a nyolcvanas évektől végzett művészeti tevékenységet. Neve az összes magyar és számos külföldi képeslapban megtalálható volt. Éveki...
cca 1970 Három lencse a fényképész asztalán, dr. Sevcsik Jenő (1899-1996) fényképész, szaktanár, szakíró fénykép gyűjteményéből 1 db vintage fotó jelzés nélkül, 12,8x17,6 cm
cca 1940 előtti kollázs, ismeretlen művész alkotásának későbbi prezentációja miniatűr fotón (diszkoszvető, autóversenyen), ezüstzselatinos fotópapíron, 5x3,9 cm
cca 1940-1950 Csehszlovák fotóművészeti kiállítás képei, 2 db fotó, 24x18 cm és 22,5x16,5 cm / Photography exhibition in Czechoslovakia, 2 photos, 24x18 cm and 22.5x16.5 cm