15227.
38. Closed major auction
Books: Gastronomy and Gardening
12 000 HUF
10
Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Modern egészbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok hiányoznak. Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.