1908 Niczkyfalva (Nitzkifalva / Nitchidorf / Nitzkydorf, eredetileg Kutas) hegyközség Birtok-könyvecske. Temesvár, Csendes Lipót-ny., 29+(3)+26+(1) p. Magyar és német nyelvű. Tűzött félvászon-kötésben, megkímélt állapotban (a gerincen néhány kis sérülés), kitöltetlen.
1911 Bary József (1858-1915) nagyváradi kir. törvényszéki elnök részére szóló "Múzeumok és Könyvtárak Országos Szövetségének" közgyűlése alkalmából rendezett nagyváradi díszebéd meghívója, címeres kártyán. Bary József később kúriai bíró, a tiszaeszlári per vizsgálóbírója.
1914 Poprád r. t. város szabályrendelete a városi alkalmazottak, valamint azok özvegyei és árváinak ellátásáról, hajtott, az utolsó üres lap szakadt, az utolsó előtti üres lap gyűrött, szamárfüles, 40 sztl. lev.
1915 Rézmozsarat vasmozsárért gr. Andrássy Gyuláné felhívása hadi célu beszolgáltatásra. + Irányelvek a Hadsereg részére gyűjtendő fémet beszedésére, csomagolására és beszolgáltatására. 4p.
Jelenkor. Irodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Hevesy Iván. [Felelős szerk. Garami Árpád]. 1., 3-4., 5. sz. Bp., 1917. nov. - 1918. ápr. (Korvin Testvérek - Jókai ny., Komárom). 32 p.; 81-128 p.; 129-160 p. A folyóiratból összesen 5 szám (4 füzet, a 3-4 szám együtt) jelent meg, tehát tételünkün kívül még egy. A folyóiratban többek között Babits Mihály, Nagy László (Moholy), Hevesy Iván, Zsolt Bé...