Printed Materials

Number of items: 58

1908 Niczkyfalva (Nitzkifalva / Nitchidorf / Nitzkydorf, eredetileg Kutas) hegyközség Birtok-könyvecske. Temesvár, Csendes Lipót-ny., 29+(3)+26+(1) p. Magyar és német nyelvű. Tűzött félvászon-kötésben, megkímélt állapotban (a gerincen néhány kis sérülés), kitöltetlen.
14532.

3 000 HUF
7,77
8,57

1909 A Bortörvény fontosabb rendelkezései. Plakát 38x52 cm Hajtva
14533.

6 000 HUF
15,54
17,14

cca 1910 Hotel Excelsior tulaj: Fisch Adolf szoba kártya ás számla kis beszakadással 36x22 cm
14534.

3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1910 Országos Művész Színház műsora. Képes, 16p.
14535.

3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1910 Góliát sósborszesz Zoltán Béla gyógyszertárából Szabadság tér. reklám címke. / Pharmacy label 7,5x10 cm
14536.

3 000 HUF
7,77
8,57

1911 Bary József (1858-1915) nagyváradi kir. törvényszéki elnök részére szóló "Múzeumok és Könyvtárak Országos Szövetségének" közgyűlése alkalmából rendezett nagyváradi díszebéd meghívója, címeres kártyán. Bary József később kúriai bíró, a tiszaeszlári per vizsgálóbírója.
14537.

3 000 HUF
7,77
8,57

1914 Rippl-Rónai József (1861-1927): Virágtanulmány, litográfia, papír, megjelent a Díszítő Művészet mellékletében, szép állapotban, 20×16 cm
14538.

30 000 HUF
77,72
85,71

1914 Bp., Emmerling Adolf Időszaki értesítő, műtűzijátékok, farsangi cikkek és kotillon áruk gyára illusztrált katalógus, szakadásokkal, 64p
14539.

28 000 HUF
72,54
80,00

1914 Poprád r. t. város szabályrendelete a városi alkalmazottak, valamint azok özvegyei és árváinak ellátásáról, hajtott, az utolsó üres lap szakadt, az utolsó előtti üres lap gyűrött, szamárfüles, 40 sztl. lev.
14540.

8 000 HUF
20,73
22,86

1915 Rézmozsarat vasmozsárért gr. Andrássy Gyuláné felhívása hadi célu beszolgáltatásra. + Irányelvek a Hadsereg részére gyűjtendő fémet beszedésére, csomagolására és beszolgáltatására. 4p.
14541.

4 000 HUF
10,36
11,43

1915-1916 Filmszemle, filmkatalógus, gazdagon illusztrált, közte színes képek, Philipp és Pressburger Filmkölcsönző Vállalat Budapest, 147p
14542.

55 000 HUF
142,49
157,14

Jelenkor. Irodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Hevesy Iván. [Felelős szerk. Garami Árpád]. 1., 3-4., 5. sz. Bp., 1917. nov. - 1918. ápr. (Korvin Testvérek - Jókai ny., Komárom). 32 p.; 81-128 p.; 129-160 p. A folyóiratból összesen 5 szám (4 füzet, a 3-4 szám együtt) jelent meg, tehát tételünkün kívül még egy. A folyóiratban többek között Babits Mihály, Nagy László (Moholy), Hevesy Iván, Zsolt Béla, Lukács György, Balázs Béla. Gábor Andor, Kassák Lajos és Tóth Árpád írásai és műfordításai jelentek meg. Hevesy folyóiratában a Vasárnapi Kör szerzői és témái tehát rendre visszaköszöntek. A lap elindításában Hevesy és Garami mellett aktív szerepe volt Moholy Nagy Lászlónak is, aki ekkor még irodalmárnak készült. Érdekesség, hogy az utolsó lapszámban (1918. április) használja először a Moholy előnevet Nagy László. A számok egyenként, fűzve, kiadói borítékban; az 1. sz. borítója kissé foltos.
14543.

Jelenkor. Irodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Hevesy Iván. [Felelős szerk. Garami Árpád]. 1., 3-4., 5. sz. Bp., 1917. nov. - 1918. ápr. (Korvin Testvérek - Jókai ny., Komárom). 32 p.; 81-128 p.; 129-160 p. A folyóiratból összesen 5 szám (4 füzet, a 3-4 szám együtt) jelent meg, tehát tételünkün kívül még egy. A folyóiratban többek között Babits Mihály, Nagy László (Moholy), Hevesy Iván, Zsolt Bé...

40 000 HUF
103,63
114,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF