Tétel

10 000 HUF

Description:

[Málnai Béla (1878-1941)]: Béla Málnai. Mit einer Einleitung von / With preface by Pál Relle. Genf, 1931, Verlag ,,Meister der Baukunst". XX+46 (fekete-fehér fotókkal illusztráltak) p. 1 sztl. lev. Német és angol nyelven. Kiadói art-deco/bauhaus stílusú modern illusztrációival díszített egészvászon-kötés. Benne feltételezhetően egy rokona ajándékozási soraival. "Annának szeretettel Málnai Mityi(?) 1961 X. 22." Manheimer Béla (1878-1941) építész.A modern magyar építőművészet egyik jelentős alakja. Lechner Ödön, majd Lajta Béla tanítványa. 1908-1911 között A Ház c. folyóirat szerkesztője. Főműve az 1912-ben a Haasz Gyulával közösen tervezett volt Cseh-Magyar Iparbank (ma: OTP) iroda- és bérházának épülete (Budapest V. ker.Nádor u. 6. sz.), de jelentős műve a Kossuth Lajos téren álló hatszintes bérház (Kossuth Lajos tér 13-15) is. Később olyan magasan jegyzet épületekkel is letette a nevét, mint a Bauhaus stílusú II. kerületi Ellinger-villa. A bevezető írója Relle Pál (1883-1955) író, újságíró, színikritikus.

Share:

Photo of the item taken by : hsz