[Málnai Béla (1878-1941)]: Béla Málnai. Mit einer Einleitung von / With preface by Pál Relle. Genf, 1931, Verlag ,,Meister der Baukunst". XX+46 (fekete-fehér fotókkal illusztráltak) p. 1 sztl. lev. Német és angol nyelven. Kiadói art-deco/bauhaus stílusú modern illusztrációival díszített egészvászon-kötés. Benne feltételezhetően egy rokona ajándékozási soraival. "Annának szeretettel Málnai Mityi(?)...
Tűzcsiholó. Írások a 90 éves Lükő Gábor tiszteletére. Szerk.: Pozsgai Péter. Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas (2001) néprajzkutató által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Táton. Magyar és angol nyelven. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. CD-rom melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vér Andor: Félistenek alkonya. Poltikai szatírák. A szerző, Vér Andor (1897-1976) költő, műfordító, újságíró által Szakács Andor (1877-1942) újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bajcsy Zsilinszky Endre előszavával. A címlapot, és az illusztrációkat Faluss rajzolta. Bp., é.n., Szabadság, 108+3 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Ebből a könyvből 200 számozott amateur-példány készült merített papíron, a sze...
1940 Fotoszemle. Photoschau. Photorevue- Foto- és filmművészeti, tudományos és kritikai szemle. III. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Vadas Ernő, Dulovits Jenő, Kozák Lajos, Szőllősy Kálmán, Aszmann Ferenc, Csörgeő Tibor, Veress Ferenc és mások fekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói papírkötésekben, amatőr védő kartontokban.
Vaszary János: Természetlátás és képszerűség. Bp., 1922., "Helikon", 30+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval. Ritka!
Hugo Scheiber. Futurism in Vienna & Berlin 1919-1939. April 2 through June 29, 1986. Kiállítási katalógus. New York, 1986, Paul Kövesdy Gallery. Angol nyelven. A művész, Scheiber Hugó (1873- 1950) nagyrészt fekete-fehér képeivel és két színes képével illusztrált. Kiadói papírkötés. Paul Kövesdy (1923-2017) nemzetközi műkereskedő, művészeti író, elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar avantgár...
Dada 100. 1916-2016. A Dada Centenárium Előkészítő Bizottság 10 éve. Szerk.: Rőczei György. Bp., 2016, Avant100Garde. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 számozott példányban, ebből az 53. számú példány.
De Gerando Antonina: Reform javaslatok a felsőbb leányiskolákra nézve. Dr. Wlassics Gyula és Zsilinszky Mihály Nagyméltóságaik bölcs jóindulata elé terjeszti - -. Kolozsvár, 1896., Ajtai K. Albert Magyar Polgár Könyvnyomdája, 55+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel, kissé foltos borítóval.
Karl Layer: Oberungarische Habaner Fayencen. Mit 70 Abbildungen nach aufnahmen von Josef Pécsi. Berlin-Leipzig-Wien, 1927., Friedrich Ernst Hübsch Verlag, XVII+3 p. + 70 (Pécsi József (1889-1956) fotóművész habán kerámiákat tartalmazó fekete-fehér fotói) t. +2+14 (kiadói reklámok) p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, festett egészvászon-kötésben.
1990 Jan Cremer festő és író. Kiállítási katalógus. DEDIKÁLT példány. Bp., 1990. BTM. Kiadói kissé koszos papírkötésben, hozzá 2 db autográf üdvözlőlap.
Buda-pesti képek, könyvek Csillag Béla gyűjteményében. Schoen Arnold előszavával. Bp., 1936., Hold János-ny., 66 p.+30 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban. Ritka, alapvető bibliográfia, egyike azon kevés szakkönyveinknek, melyek a XIX. századi ábrázoláso...