10 000 HUF
15
[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen Primum - Volumen Secundum. Pest, 1806, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1;4+541-1072 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.