Number of items: 72

Ilja Ehrenburg: Olvadás 1-2. Bp., 1955. Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói javított papírkötésben. ALÁÍRT példány!
15404.

12 000 HUF
31,09
34,29

Krúdy Gyula-Pálmai Henrik: Starttól a célig. Bp., 1922., Légrády, 200 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. A borító Földes Imre (1881-1948) munkája. A magyarországi lóverseny magyarországi történetét bemutató sporttörténeti munka. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Ritka!
15405.

12 000 HUF
31,09
34,29

Kisfaludy Károly: Tollagi Jónás viszontagságai. Békéscsaba, 1920., Tevan, 6+68+2 p. A könyvdíszek és szövegképek Kolozsvári Sándor eredeti fametszetei. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.  Számozott (152./300) példány. A címlapon az illusztrátor aláírásával.
15406.

12 000 HUF
31,09
34,29

Kuthy Lajos: Polgári szózat Kelet' népéhez 1841. Pest, 1841., Heckenast Gusztáv, 6+217 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal., az eredeti papírborítókkal a könyvben (de nem bekötve, kijárnak), néhány lapon gyűrődésnyomokkal, folttal, egy lap és egy helyen a kötés javított.  A szerző, Kuthy Lajos (1813-1864) Batthyány Lajos későbbi titkárának reakciója Széchényi István: Kelet Népe c. művére, melyben Széchényi Kossuthot támadta.
15407.

Kuthy Lajos: Polgári szózat Kelet' népéhez 1841. Pest, 1841., Heckenast Gusztáv, 6+217 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal., az eredeti papírborítókkal a könyvben (de nem bekötve, kijárnak), néhány lapon gyűrődésnyomokkal, folttal, egy lap és egy helyen a kötés javított. A szerző, Kuthy Lajos (1813-1864) Batthyány Lajos későbbi titkárának reakciója Széchényi István: Ke...

12 000 HUF
31,09
34,29

Homéros Iliása. Ford.: Szabó István Bevezetéssel és jegyzetekkel kísérte: Hunfalvy Pál. Hellén és Római Remekírók Könyvtára. Pest, 1853., Emich Gusztáv, 8+LXVII+5+528+2 p. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a könyv római számmal jelölt lapjain lapszéli aláhúzások, bejelölések, kissé foxing foltos lapokkal.   A címlap előtti lapon, Egressy Gábor (1808-1866) színész, a Nemzeti Színház első együttesének tagja, Petőfi Sándor barátja, Egressy Béni bátyjának aláírásával.    Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15408.

Homéros Iliása. Ford.: Szabó István Bevezetéssel és jegyzetekkel kísérte: Hunfalvy Pál. Hellén és Római Remekírók Könyvtára. Pest, 1853., Emich Gusztáv, 8+LXVII+5+528+2 p. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a könyv római számmal jelölt lapjain lapszéli aláhúzások, bejelölések, kissé foxing foltos lapokkal. A címlap előtti lapon, Egressy Gábor (1808-1866) színész, a Nemzeti S...

12 000 HUF
31,09
34,29

[Vajda János] Arisztidesz: Polgárosodás. Pest, 1862., Heckenast Gusztáv, VIII+4+168 p. Első kiadás. Vajda János költő röpirata. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15409.

12 000 HUF
31,09
34,29

Hindy Mihál: Kézi szótár Publius Virgilius Maro műveihez. A tanuló ifjuság használatára készítette: - -. Pest, 1863, Szerző, (Emich Gusztáv-ny.), 6+328 p. Egyetlen kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, possessori bejegyzéssel a címlapon, foltos, a címlap sarkán kis hiánnyal. Nagyon ritka!
15410.

10 000 HUF
25,91
28,57

József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (948./2000) példány.
15411.

12 000 HUF
31,09
34,29
14

J[ospeh] S[iegmund]. Ebersberg: Das edle Whist, wie man es in den besten Gesellschaften spielt. Fasslichste Anleitung zur leichten und gründlichen Erlernung des Whistspieles. Pest, 1847, Conrad Adolf Hartleben, VIII+8-112 p.+VIII (színes kihajtható litográfiák) t. 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli papírkötés, kopott borítóval, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, egy-két lapszélén ceruzás bejegyzéssel, Habermann Gusztáv (1903-1994). szegedi ügyvéd, helytörténész ex libris-szével, klisé, papír, jelzés nélkül, 7x6 cm.
15412.

J[ospeh] S[iegmund]. Ebersberg: Das edle Whist, wie man es in den besten Gesellschaften spielt. Fasslichste Anleitung zur leichten und gründlichen Erlernung des Whistspieles. Pest, 1847, Conrad Adolf Hartleben, VIII+8-112 p.+VIII (színes kihajtható litográfiák) t. 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli papírkötés, kopott borítóval, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, egy-két lapszélén ceruzás be...

12 000 HUF
31,09
34,29

Féréal M. V.: Az inquisitió és egyéb spanyol titkos társulatok titkai. Történelmi jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta Cuendias M. Francziából ford.: Huszár Imre. Brünn, 1864. Karafiat F. címkép hiányzik VIII +547 + XX p. + 22 t. (fametszet). Számos szövegközti illusztrációval. Modern félbőr kötésben, enyhén foltos lapokkal.
15413.

12 000 HUF
31,09
34,29

Petőfi Sándor: A hóhér kötele. Regény. Uj lenyomat. (Harmadik kiadás.); James György: Robin Hood. 1-2. rész. Angol regény. Fordította: Petőfi Sándor. Második kiadás.; Pest, 1873, Ráth Mór, 106; 2+195;230 p. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval.
15414.

10 000 HUF
25,91
28,57

Berzsenyi Dániel költői művei. A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Bizottsága megbízásából kiadta Merényi Oszkár Dr. A költő halálának százéves évfordulójára készült kiadás. Bp., 1936., MTA, 438 p. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.   A könyv megbízott kiadója, Merényi Oszkár. (1895-1981) irodalomtörténész által Tolnai Gábor (1910-1990) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
15415.

Berzsenyi Dániel költői művei. A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Bizottsága megbízásából kiadta Merényi Oszkár Dr. A költő halálának százéves évfordulójára készült kiadás. Bp., 1936., MTA, 438 p. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. A könyv megbízott kiadója, Merényi Oszkár. (1895-1981) irodalomtörténész által Tolnai Gábor (1910-1990) irodalomtörténész ré...

11 000 HUF
28,50
31,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF