Number of items: 72

15428.

Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzé...

8 000 HUF
20,73
22,86

15429.

6 000 HUF
15,54
17,14

Magyarországi népszokások. Összegyüjté Réso Ensel Sándor. Pesten, 1867. Emich. IX, 3 sztl. lev. 351 l. Korabeli kopott félvászon kötésben.
15430.

6 000 HUF
15,54
17,14

Kövesligethy Radó, dr. A mathematikai és csillagászati földrajz kézikönyve. 320 szövegközti rajzzal Bp., 1899. Kogutowicz. XXII+(2)+911+(1) p. (Tudományos Földrajz Kézikönyvei) Kiadói, gerincén aranyozott egészvászon kötésben. Minimális kopással
15431.

6 000 HUF
15,54
17,14

15432.

6 000 HUF
15,54
17,14

Imre Sándor: A magyar irodalom és nyelv rövid története. Iskolai és magán használatra irta - - debreceni ref. főiskolai tanár a M. Tud. Akadémia lev. tagja. Debreczen, 1874. ifj. Csáthy Károly. 303 p + 4sztl. Bárány Ignác. (1833-1882) iskolaigazgató pecsételt ex libirséből. Későbbi félvászon kötésben
15433.

6 000 HUF
15,54
17,14

Vadász Norbert: Dukai Takách Judit élete és munkái. Bp., 1909. Franklin. 210p. Félvászon kötésben intézményi bélyegzőkkel.
15434.

6 000 HUF
15,54
17,14

Takáts Gyula: Villámok mértana. Bp., 1968., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány. + hozzá a szerző egy autográf dedikációval ellátott képeslapja
15435.

6 000 HUF
15,54
17,14
16

Kerék Nándor: Tiszaeszlár idejéből. Regény. (Pécs), 1925, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 244 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, az első 36 oldalt érintő szakadásokkal. Ritka!
15436.

6 000 HUF
15,54
17,14

Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé foltos borítóval és lapélekkel. Számozott (451./550) példány.
15437.

6 000 HUF
15,54
17,14

15438.

5 000 HUF
12,95
14,29
23

15439.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF