Number of items: 72

Szinnyei József: A magyar nyelv rokonai. A nagy közönség számára. A szerző, ifjabb Szinnyei József (1857-1943) nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE Bölcsészettudományi Kar későbbii dékánjának által Lehr Albert (1844-1924) középiskolai tanár, nyelvész, esztéta, műfordító, költő, irodalomtörténész, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1883., Franklin, 47+1 p. Átkötött papírkötés, az utolsó lapon kis szakadással, a hátsó kissé szakadt borítót bekötötték.
15440.

Szinnyei József: A magyar nyelv rokonai. A nagy közönség számára. A szerző, ifjabb Szinnyei József (1857-1943) nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE Bölcsészettudományi Kar későbbii dékánjának által Lehr Albert (1844-1924) középiskolai tanár, nyelvész, esztéta, műfordító, költő, irodalomtörténész, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1883., Franklin, 47+1 p. Átkötött papírkötés, az utolsó lapon kis szakadás...

5 000 HUF
12,95
14,29

Kányádi Sándor legszebb versei. Az előszót és az életrajzi jegyzeteket írta: Katona Ádám. A szerző, Kányádi Sándor (1929-2018) által DEDIKÁLT példány. Bukarest, 1977., Albatrosz, 1 (költő arcképe, Nagy Imre munkája) t + 143+1 p. II. kiadás. Kiadói papírkötés.
15441.

5 000 HUF
12,95
14,29
9

Jókai Mór: Kakas Márton politikai költeményei. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 2+254 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott ún. "Kossuth" címerrel díszített egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15442.

5 000 HUF
12,95
14,29

Szokásrend. II. kiadás. A csoport "dominus praesens maiorja", Koiss Géza által DEDIKÁLT példány." Bp., 1930., Hungária M(agyar) T(echnikusok) E(gyesületének) VIII. "Szittya" Csoportja, 87 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés., a borítón szakadással, benne gépelt levéllel, kártyával.
15443.

5 000 HUF
12,95
14,29

Sárossy Szüle Mihály: Miszter Jávor. / Az amerikai magyar színház története. New York, 1982, Püski-Corvin, 336 p. Első, emigráns kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15444.

5 000 HUF
12,95
14,29

15445.

5 000 HUF
12,95
14,29

Vaszary Gábor: Ő. Bp., 1935, Nova. A szerző által ALÁÍRT első kiadás! A szerző illusztrációival. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, néhány firkával
15446.

4 000 HUF
10,36
11,43

,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!
15447.

,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-...

6 000 HUF
15,54
17,14
17

József Attila: A Dunánál. Szerk. és tervezte: Szántó Tibor. [Bp.,1980.],Dürer-ny., 12 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Megjelent József Attila születésének 75. évfordulójára. Kereskedelmi forgalomba nem került. Számozott (192./250) példány.
15448.

4 000 HUF
10,36
11,43

Benedek Marcell: Romain Rolland. A szerző, Benedek Marcell által Gyergyai Albertnek DEDIKÁLT példány! Bp., 1961. Gondolat. Kiadói papírkötésben.
15449.

5 000 HUF
12,95
14,29

Ioan Alexandru: Szeplőtelen szerelem. Kányádi Sándor fordításában. Dupla DEDIKÁCIÓVAL Kalmár Györgynek. Bp., 1982. Európa. Kiadói papírkötésben
15450.

5 000 HUF
12,95
14,29

Fekete István: Öreg utakon. Bp.,(1941.), Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.) 341+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti kiadói illusztrált papírborítóban, a papírborító foltos, kissé szakadt, az elülső felén hajtásnyom, a félvászon borító és a könyv belül, szép állapotban.
15451.

20 000 HUF
51,81
57,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF