15000.
39. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
600 000 HUF
Magyarország vármegyéi és városai I-XXIV. Kötet. Teljes sorozat. Magyarország monográfiája. A Magyar Korona országai történetének, földrajzi, képzőművészeti, néprajzi, hadügyi és természeti viszonyainak, közművelődési és közgazdasági állapotának encziklopédiája. Szerk. Borovszky Samu. Közte: Abauj-Torna vármegye és Kassa.; Bács-Bodrog vármegye. I-II.; Bars vármegye.; Bihar vármegye és Nagyvárad.; Esztergom vármegye és Győr vármegye. [Egy kötetben.]; Fiume és a magyar-horvát tengerpart.; Gömör-Kishont vármegye.; Heves vármegye.; Hont vármegye és Selmecbánya.; Komárom vármegye.; Nógrád vármegye.; Nyitra vármegye.; Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. I-II.; Pozsony vármegye és Pozsony.; Somogy vármegye.; Szabolcs vármegye.; Szatmár vármegye és Szatmárnémeti.; Szatmárnémeti.; Temes vármegye és Temesvár.; Torontál vármegye.; Vas vármegye.; Zemplén vármegye. Bp. 1896-1914., Országos Monografia Társaság - Apollo. Mindegyik kötet rendkívül gazdag képanyaggal, színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált dombornyomásos egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel, a borítókon kopásnyomokkal, egy-két köteten borítója foltos, néhány kötet gerincén sérülésnyomokkal, két kötetben aláhúzásokkal, possessori bejegyzésekkel, valamint néhány kötetben intézményi bélyegzésekkel, egy képtábla javított, az ,, Abauj-Torna vármegye és Kassa" kötet eltérő színváltozatú kötéssel, a "Torontál vármegye" kötetből a Torontál vármegye térképe és az azt követő lap hiányzik. Érdemes személyesen is megtekinteni.