15033.
39. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
12 000 HUF
22
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Ford.: Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 143+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján