1647. "IV. Ferdinánd pozsonyi koronázására" Ag koronázási zseton. "REX BOHAE - ARCH AVST - CORONATVS - IN REGE VNGA - RIE 16 IVNY" (1,33g/18mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1647. "Coronation of Ferdinand IV hungarian king in Pressburg" Ag coronation jeton (1,33g/18mm) C:XF,VF small edge error Montenuovo 838.
Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsb...
1849. "Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Egy korona, egy Isten, egy honunk, E' háromságnak híven hódolunk" kétoldalas ón emlékérem (30mm) T:2- patina, ph, ü. / Hungary 1849. "Lajos Kossuth, leader of Hungary / One Crown, One God, One Country, We worship this Trinity" two-sided tin commemorative medallion (30mm) C:VF patina, edge error, ding
1861. "GRÓF TELEKI LÁSZLÓ SZÜL: 1811 FEBRUÁR 11-KÉN / MEGHALT 1861 MÁJUS 8-KÁN - A' JÖVÖ MIÉNK" kétoldalas, vert, ezüstözött fém emlékérem. Szign.:August Kleeberg (57mm) T:2,2- ü., kopott ezüstözés, hajlott / Hungary 1861. "Count László Teleki born: February 11, 1811 / died May 8, 1861 - The Future is Ours" two-sided, silver plated metal medallion. Sign.: August Kleeberg (57mm) C:XF,VF ding, worn...
1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" (38mm) T:1-,2 / Hungary 1865. "For the opening of the Parliament of Pest" two-sided, silver-plated bronze medallion (38mm) C:AU,XF
1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (29mm) T:2 patina, fülnyom, ph / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (29mm) C:XF patina, ear mark, edge error
1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (37mm) T:1-,2 patina, fülnyom, karc / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (37mm) C:AU,XF patina, ear mark, scratch
1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20." kétoldalas fém emlékmedál füllel (34mm) T:2 patina, ph / Hungary 1894. "Lajos Kossuth / You must live, Oh Homeland! The passionate Creator of a glorious era was born in September 16, 1802. died in March 20, 1894." two-sided metal commemorative medal with ear (34mm) C:XF...
1940. "A Győri Országos Dalosverseny királydíjának emlékére / Budapest Székesfőváros Gázművei Önképzőköre" kétoldalas jelzett Ag emlékérem füllel (19,04g/0.800/35mm) T:1- patina / Hungary 1940. "In memory of the king prize of the National Song Contest in Győr / The Gas Works Self-Training Circle of Budapest" two-sided marked Ag commemorative medallion with ear (19,04g/0.800/35mm) C:AU patina