Military

Number of items: 149

1939. "Magyar Érdemrend Nagykeresztjének csillaga, kardokkal" zománcozott miniatűr gomblyukjelvénye, hátoldalon "BERÁN N BPEST" gyártói jelzéssel (19mm) T:1- / Hungary 1939. "Star of the Hungarian Order of Merit, Grand Cross with Swords" enamelled buttonhole badge with "BERÁN N BPEST" maker's mark on backside (19mm) C:AU
30454.

60 000 HUF
155,44
171,43

~1939-1943. A Magyar Királyi Honvéd Légierő "Puma" század/vadászosztály jelvénye, zománcozott bronz gomblyukjelvény "Berán N Budapest Döbrentei u. 2." gyártói jelzéssel (17mm) T:1- / Hungary ~1939-1943. Enamelled bronze buttonhole badge of the Royal Hungarian Air Force "Puma" Squadron/Fighter Wing, with "Berán N Budapest Döbrentei u. 2." maker's mark (17mm) C:AU Sallay 154/a.
30456.

120 000 HUF
310,88
342,86

~1939-1943. A Magyar Királyi Honvéd Légierő "Puma" század/vadászosztály jelvénye, zománcozott bronz gomblyukjelvény "Morzsányi Budapest Eskü út 5." gyártói jelzéssel (20mm) T:1- / Hungary ~1939-1943. Enamelled bronze buttonhole badge of the Royal Hungarian Air Force "Puma" Squadron/Fighter Wing, with "Morzsányi Budapest Eskü út 5." maker's mark (20mm) C:AU
30457.

120 000 HUF
310,88
342,86

~1940. "Hiradólevente jelvény" zománcozott bronz gomblyukjelvény változat, részben olvasható, utólag karcolással kiegészített "[G]ÁL [NA]P U [6]" gyártói jelzéssel (21x16mm) T:2 zománchibák / Hungary ~1940. "Levente qualification badge for signal troops" enamelled bronze buttonhole badge variant, partially readable, later amended with etching "[G]ÁL [NA]P U [6]" maker's mark (21x16mm) C:XF enamel errors Sallay 195.variant
30458.

~1940. "Hiradólevente jelvény" zománcozott bronz gomblyukjelvény változat, részben olvasható, utólag karcolással kiegészített "[G]ÁL [NA]P U [6]" gyártói jelzéssel (21x16mm) T:2 zománchibák / Hungary ~1940. "Levente qualification badge for signal troops" enamelled bronze buttonhole badge variant, partially readable, later amended with etching "[G]ÁL [NA]P U [6]" maker's mark (21x16mm) C:XF enamel ...

60 000 HUF
155,44
171,43

~1940. "Nagy Honvéd Sportügyességi Jelvény" préselt, ezüstözött bronz jelvény (51x34mm) T:2,2- kopott ezüstözés / Hungary ~1940. "Large Sports Qualification Badge" silver plated bronze badge (51x34mm) C:XF,VF worn silvering
30459.

40 000 HUF
103,63
114,29

1942-1944. "Páncélgépágyús jelvény" bronz gyorsfegyvernem csapatnemjelvénye (30x90mm) T:2 / Hungary 1944. "Anti-Aircraft Gun Crew Badge" bronze Troop Badge of the Rapid Deployment Troops (30x90mm) C:XF Sallay 89/a.
30463.

130 000 HUF
336,79
371,43

1942-1944. "Páncéltörő ágyús jelvény" bronz gyorsfegyvernem csapatnemjelvénye (32x72mm) T:2 / Hungary 1944. "Anti-Tank Gun Crew Badge" bronze Troop Badge of the Rapid Deployment Troops (30x90mm) C:XF Sallay 91.
30464.

130 000 HUF
336,79
371,43

1944. "Bronz Polgári Honvédelmi Érdemkereszt" bronzozott hadifém kitüntetés mellszalagon, eredeti, kissé sérült tokban T:1-,2 patina, kopott bronzozás /  Hungary 1944. "Bronze Civil Home Defence Cross" bronzed war metal decoration with ribbon, in orignal, slightly damaged case C:AU,XF patina, worn bronzing NMK 478.
30465.

36 000 HUF
93,26
102,86

1944. "Páncélromboló jelvény II. fokozata" Al kitüntetés (62x46mm) T:2,2- korróziónyom / Hungary 1944. "Tank Destruction Badge (for Individuals), 2nd Grade" Al decoration (62x46mm) C:XF,VF corrosion  Sallay 77.
30466.

50 000 HUF
129,53
142,86

1944. "Közelharci jelvény II. fokozata" Al kitüntetés (62x46mm) T:2,2- korróziónyom / Hungary 1944. "Close Combat Badge, 2nd Grade" Al decoration (62x46mm) C:XF,VF I és III. fokozathoz lásd: Sallay 78.a és 78/b.
30467.

50 000 HUF
129,53
142,86

1944. "Aknafelszedő jelvény II. fokozata" Al kitüntetés (62x46mm) T:2 / Hungary 1944. "Mine Clearing Badge, 2nd Grade" Al decoration (62x46mm) C:XF Sallay 82/a.
30468.

50 000 HUF
129,53
142,86

1944. "Harckocsi kilövési jelvény III. fokozata" bronzszínűre eloxált Al kitüntetés (62x46mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1944. "Tank Destruction Badge (for gun Crew Members) 3rd Grade" oxidized to bronze color Al decoration (62x46mm) C:AU,XF edge error II. fokozathoz lásd: Sallay 80.
30469.

60 000 HUF
155,44
171,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF