10055.
39. Closed major auction
Classic paintongs and graphics
110 000 HUF
20
Johan Hugó (1890-1951): Pécsi hegyoldal, 1924. Akvarell, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 22x29 cm. Johan Hugó 1891-ben született Pécsett. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmányúton vett részt. Ezen az alkotásán szülővárosának hegyeit, a Mecsek vonulatait, lankáit örökített meg felfokozott, izzó színekkel, avantgárd szemléletmódban, expresszionista stílusban. Johan Hugó korai művei ritkán kerülnek aukcióra, gyűjtői darab! / watercolour on paper, signed. Provenance: from the estate of the artist. Very rare early Hungarian avantgarde piece of art!