Classic paintongs and graphics

Number of items: 66

Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc album, 100 db-os rézkarc, papír, 44x61 cm minden lap jelzett, Bp., 1956 Koller Galéria (Koller György kiadása) Korabeli haránt alakú bőr kötésben, réz veretekkel, karton tékában. / 100 pcs of etchings on paper, all of them signed, in original album issued 1956
10048.

500 000 HUF
1 295,34
1 428,57

Ámos Imre (1907-1944): Kapporo. Linómetszet, papír, jelzett. Az 1940-ben megjelent Zsidó ünnepek c. mappából, VII. sz. lap. Jobb oldalán kissé sérült (kisebb lyukkal). 35x28 cm / Imre Ámos (1907-1944): Kapparot. Linocut on paper, signed. From the album Jewish holidays (1940), sheet nr. VII. Slightly damaged (small hole on the right side). 35x28 cm
10049.

36 000 HUF
93,26
102,86

Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): "Nem domborul sehol a sírja, mégis-mégis gyászolják sírva, Aki élőhalottként ott maradt, Szibéria fagyos ege alatt". Tus, papír. Jelezve balra lent. Hátoldalán korabeli felirattal: "Eredeti, Kis Ujság, 1929 okt 31 címlap". Feltehetően a címlap egyik, nem megvalósult terve, Gönczi-Gebhardt Tibor egyik korai műve. 23x23 cm
10050.

14 000 HUF
36,27
40,00

Deli Antal (1886-1960): Firenzei piac, 1926. Szén, papír. Jelezve balra lent. Üvegezett fa keretben. 46×34 cm / Antal Deli (1886-1960): Market in Firenze, 1926. Charcoal on paper. Signed lower left. Framed. 46×34 cm
10051.

36 000 HUF
93,26
102,86

Bene Géza (1900-1960): Egyedül, 1944. Ceruza, papír, jelezve jobbra lent. Paszpartuban, üvegezett fa keretben, 19x26,5 cm / pencil on paper, signed lower right, framed
10052.

85 000 HUF
220,21
242,86

Kaesz Gyula (1897-1967): Art-Deco díszletterv a "Karván"-színház "August Stramm: Ébredés" c. darabjához, ceruza, papír, papírra ragasztva, jelzés nélkül, 13x23 cm / pencil on paper, unsigned, mounted on paper
10053.

30 000 HUF
77,72
85,71
9

Farkasházy Miklós (1895-1964): Szín és forma variációk. Akvarell, tus, papír. Hátoldalán feliratozott és Pápai Antal műgyűjtő címkéjével és szignójával. 12x61 cm / watercolour and ink on paper, signed on the reverse
10054.

44 000 HUF
113,99
125,71

Johan Hugó (1890-1951): Pécsi hegyoldal, 1924. Akvarell, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 22x29 cm. Johan Hugó 1891-ben született Pécsett. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmányúton vett részt. Ezen az alkotásán szülővárosának hegyeit, a Mecsek vonulatait, lankáit örökített meg felfokozott, izzó színekkel, avantgárd szemléletmódban, expresszionista stílusban. Johan Hugó korai művei ritkán kerülnek aukcióra, gyűjtői darab! / watercolour on paper, signed. Provenance: from the estate of the artist. Very rare early Hungarian avantgarde piece of art!
10055.

Johan Hugó (1890-1951): Pécsi hegyoldal, 1924. Akvarell, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 22x29 cm. Johan Hugó 1891-ben született Pécsett. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmán...

110 000 HUF
284,97
314,29
20

Schadl János (1892 - 1944): A festő és múzsája 1939. Olaj, rétegelt falemez. Jelzett. 50x41,5 cm Reprodukálva: "https://hu.wikipedia.org/wiki/Schadl_J%C3%A1nos_(fest%C5%91)#/media/F%C3%A1jl:Schadl_-_Painter_and_his_muse.jpg"
10056.

160 000 HUF
414,51
457,14

Scheiber Hugó (1873-1950): Táncosnő. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent. Proveniencia: Korábban Wiesner László szegedi iparművész, bútortervező, lakberendező tulajdonában az 1930-as/40-es években. Üvegezett fa keretben. 69×49 cm / Hugó Scheiber (1873-1950): Dancer. Mixed technique on paper, signed lower left. Provenance: Formerly in the possesion of furniture designer, decorator László Wiesner. Framed. 69×49 cm
10057.

Scheiber Hugó (1873-1950): Táncosnő. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent. Proveniencia: Korábban Wiesner László szegedi iparművész, bútortervező, lakberendező tulajdonában az 1930-as/40-es években. Üvegezett fa keretben. 69×49 cm / Hugó Scheiber (1873-1950): Dancer. Mixed technique on paper, signed lower left. Provenance: Formerly in the possesion of furniture designer, decorator László Wie...

3 400 000 HUF
8 808,29
9 714,29

Schneuer, David (1905-1988): Éjszakai élet. Színes hidegtű, kézzel színezett, papír, jelzett. 33x49 cm. Üvegezett fakeretben. / Schneuer, David (1905-1988): Night life. Drypoint on paper, hand coloured, signed. 33x49 cm. Framed.
10058.

50 000 HUF
129,53
142,86
13

Fried Pál (1893-1976): Beduin tevével. Pasztell, papír. Jelzett. 44,5x32 cm. Proveniencia: Korábban Szakál Géza (1883-1959) fényképész, fotóművész tulajdonában. Fried Pál művészetében az orientális,. arab világból ismert motívumok egy észak-afrikai utazás során tűntek fel. 1931-ben szeptemberében-októberében járt Tuniszban, az akkori francia gyarmati városban. Feltehetően ekkor vagy ez után készült az aukciónkon szereplő tétel. Korabeli modern, sérült üvegezett fakeretben. / Pál Fried (1893-1955): Bedouin with camel. Pastell on paper. Signed. 44,5x32 cm. Framed. Provenance: Formerly Géza Szakál (1883-1939) photographer, photo artist.
10059.

Fried Pál (1893-1976): Beduin tevével. Pasztell, papír. Jelzett. 44,5x32 cm. Proveniencia: Korábban Szakál Géza (1883-1959) fényképész, fotóművész tulajdonában. Fried Pál művészetében az orientális,. arab világból ismert motívumok egy észak-afrikai utazás során tűntek fel. 1931-ben szeptemberében-októberében járt Tuniszban, az akkori francia gyarmati városban. Feltehetően ekkor vagy ez után készül...

60 000 HUF
155,44
171,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF