100 000 HUF
21
Zsolnay kisplasztika: Nyáját terelő juhász. Formába öntött, felületén fémszínű, színes eozinmázakkal festett. Hátul a talapzaton cca. 11 cm hajszálrepedés. Beszédes János László terve, 1921. Jelzett: masszába nyomott 8974-es formaszám, körpecsétes márkajegy. m: 36 cm