Gabriel Viardot (1830-1906): Japonizáló szék. Jelzett, korának megfelelő sérülésekkel. m: 101 cm / Csak személyes átvétellel! Pályafutása fafaragóként kezdődött, és naturalista motívumokkal és állatokkal faragott, szoborszerűen megmunkált kisbútorokat készített. Az 1855-ös párizsi Exposition Universelle kiállításon nagy tetszést arattak finoman faragott tárgyai. A hasonlóan gyártott svájci és néme...
Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy más...
Irán, Qum kézzel csomózott, selyem szőnyeg, szép állapotban, 54x76 cm Irán Qom tartományában készülnek, Teherántól mintegy 100 km-re délre. Bár a szőnyegszövés Qomban az elmúlt 100 évig nem volt jelentős iparág, a Qomból származó fényűző selyem- és gyapjúszőnyegek magas minőségükről híresek, és a világ legdrágábbjai között tartják őket számon. A perzsa Qum-szőnyegeket gyakran tekintik befektetés...
Albert Staehle Wien dupla csöves gyúpeckes sörétes vadászpuska, mai töltényekkel nem használható, cca 1860. Gazdagon díszített fém részek, aranyozott felirattal. Tuson kis sérülés. Modern hordozó táskával. 117 cm / Double barrel shotgun. Albert Staehle Wien ca 1860 / Hahndoppelflinte with small damage on the wooden part
Jungfer Gyula (1841-1908) műlakatos, díszműkovács, vasárugyáros: 2 db szecessziós rács, kovácsoltvas, szép állapotban, homokfúvás után alapozófestékkel kezelve. 152x63 cm / Kizárólag személyes átvétel!!!