Tétel

60 000 HUF

13

Description:

VÉDETT!!! 1905-1906 Róth Miksa (1865-1944) üvegfestő és mozaikművész határidő naplói (1905, 1906), autográf bejegyzésekkel, benne számos névvel (Zsolnay, Pártos, Gerle, Alpár, József főherceg, Árkay, Hegedüs, Tüköry?stb.) és időponttal, munkákkal (Vidor sörfőzde (Vidor Emil: Polgári Serfőzde bérház), Bazilika, József főherceg (palota?), Osztrák-Magyar Bank, Kolozsvári Egyetemi Könyvtár, Gresham, Clotild-javítás, ...stb.), néhány skiccel, összegekkel. Horványszky VIktor cs. és kir. udv. könyvnyomdájának 1905-ös és 1906-os zsebnaptáraiban. Bennük szecessziós címlapokkal. Kiadói szecessziós aranyozott egészbőr-kötések, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, az 1906-os kötése javított, az egyikben néhány (1906) és a másikban számos bejegyzéssel (1905.) Rendkívül izgalmas dokumentum.

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert