Statues, plaquettes

Number of items: 27

11183.

40 000 HUF
103,63
114,29

Csóka Zsuzsanna: Tenyérből fújt üzenet. Bronz, kőtalapzaton, jelzett, m: 14,5 cm
11184.

60 000 HUF
155,44
171,43

Mexikói Maya halotti maszk, Pietra dura szerű technikával készült drágakövekből, jelzés nélkül, hibátlan, m: 21,5 cm
11185.

36 000 HUF
93,26
102,86
11

Kerényi Jenő (1908-1975): Fésülködő akt. Terrakotta. Jelzés nélkül. Fején kisebb sérüléssel, fa talapzaton. 40 cmReprodukálva: Gömör Béla: Kisplasztikai körkép. 27. o. A könyv mellékelve.
11186.

55 000 HUF
142,49
157,14

11187.

48 000 HUF
124,35
137,14

Mátrai Lajos György (1850-1906): Láncát letépő rabszolga. Gipsz, jelzett, kis kopásokkal. 1880-90 körül. m: 62 cm
11188.

260 000 HUF
673,58
742,86

Kligl Sándor (1945-): Doni katasztrófa. Bronz, márvány talapzaton. Jelzett, m: 73 cm
11189.

260 000 HUF
673,58
742,86

Gnädig Sándor (1887?-?): Testvéri szeretet, bronz, jelzett, kis kopásokkal, m: 12 cm
11190.

26 000 HUF
67,36
74,29

11191.

55 000 HUF
142,49
157,14

Paul Dubois (Aywaille 1859 - Uccle 1938): d'Alfred Defuisseaux. Ón, kopásokkal, jelzés nélkül, m: 29,5 cm
11192.

75 000 HUF
194,30
214,29

Lajos Werkner (1883-1943): Az olimpikon ember. Bronz, márvány talapzat. Jelzés nélkül. m: 43 cm kétszeres olimpiai bajnok kardvívó. 1905-től a Műegyetemi AFC, 1906-tól a Nemzeti Vívó Club kardvívója volt. Öt alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, tagja volt az 1908. évi Londoni és az 1912. évi Stockholmi olimpián győztes magyar kardcsapatnak. Legjobb egyéni eredménye a londoni olimpián elért hatodik helyezés. Sportpályafutását az első világháború kitörése szakította meg.  Gépészmérnök és szobrász is volt. A gyár 1928 és 1933 között rövid ideig működött. Szenvedélyes volt a görög művészet és az olimpiai eszmék iránt. 1914-ben részt vett a Magyar Vívó Szövetség megalapításában melynek később is egyik vezetője volt. 1924-ig az NVC tagja volt. Ezután Tisza István vívóklub ügyvezetője lett.
11193.

Lajos Werkner (1883-1943): Az olimpikon ember. Bronz, márvány talapzat. Jelzés nélkül. m: 43 cm kétszeres olimpiai bajnok kardvívó. 1905-től a Műegyetemi AFC, 1906-tól a Nemzeti Vívó Club kardvívója volt. Öt alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, tagja volt az 1908. évi Londoni és az 1912. évi Stockholmi olimpián győztes magyar kardcsapatnak. Legjobb egyéni eredménye a londoni olimpián elért...

95 000 HUF
246,11
271,43

Pap Zoltán: Falplasztika. Bronz, kopásokkal, jelzés nélkül, 24x13,5 cm
11194.

28 000 HUF
72,54
80,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF