15221.
40. Closed major auction
Books: Gastronomy and Gardening
15 000 HUF
46
Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. Az I. kötet elején: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. A szerző, Bereczki Máté (1824-1895) pomológus által a DEDIKÁLT példány: "Tiszafüredi Gyömölcsészeti Egyletnek hazafiui tiszteletem jeléül a szerző." Arad, 1877-1887-[1882]-1884-1887, Gyulai István,4+14+6+510+1; 517; 4+549+3; 4+541 p. Első kiadások. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a II. kötet címlapja hiányzik, az első lapja javított, a IV. kötet utolsó 5 lapja kijár, intézményi bélyegzőkkel, néhány ceruzás bejegyzéssel.