10 000 HUF
Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906., Franklin, 383 p. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal. Benne rendkívül izgalmas ex libris-szel: Ágoston Ernő (1889-1957): Ex libris Sopronyi-Thurner Mihály Dr., klisé, papír, jelzett a nyomaton, 16,5x11 cm Sopronyi-Thurner Mihály (1878-1952): A XX. századi Sopron legjelentősebb városvezetője, a Civitas Fidelissima első polgármestere (1918-1941), "Sopron megmentője."