Military and Faleristics

Number of items: 58

1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés első sebesülés után járó mellszalaggal, szalagon "Hadirokkant" aranyozott bronz jelvény (29x22mm). Szign.: R. Placht T:AU / Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration with ribbon after the first wound, on the ribbon "Invalid" gilt bronze badge (29x22mm). Sign.: R. Placht C:AU NMK 328.
30432.

8 000 HUF
20,73
22,86
11

1918. "Jóska baka IR 37 (37. számú gyalogezred) 1914-1918" hadifém jelvény. Szign.: Lőcsey (49x37mm) T:AU,XF / Hungary 1918. "Jóska baka IR 37 1914-1918 ("Joseph" Infantryman, Infantry Regiment No. 37)" war metal badge. Sign: Lőcsey (49x37mm) C:AU,XF
30433.

11 000 HUF
28,50
31,43
14

~1920. "Vitézi Jelvény" zománcozott bronz miniatűr gomblyukjelvénye, aranyozott kard rátéttel, "JEROU BP VÁCI UTCA 39" gyártói jelzéssel (17x11mm) T:XF / Hungary ~1920. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled bronze miniature buttonhole badge with gilt sword overlay, with "JEROU BP VÁCI UTCA 39" maker's mark C:XF NMK 334.
30434.

60 000 HUF
155,44
171,43

~1920. "Vitézi Jelvény" zománcozott bronz miniatűr gomblyukjelvénye, aranyozott kard rátéttel, gyártói jelzés nélkül (17x11mm) T:AU / Hungary ~1920. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled bronze miniature buttonhole badge with gilt sword overlay, without any maker's mark C:AU NMK 334.
30435.

36 000 HUF
93,26
102,86

1928. "III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" öntött fém viseleti példánya későbbi mellszalagon, egyedi aranyozott, ezüstözött fém babérkoszorúba függesztve, rajta "1888-1928" évszámokkal (162x145mm) T:XF/ Hungary 1928. "3rd "Officer's Distinction for Long Service, 3rd Class" cast metal wearable piece on later ribbon, on unique, silver plated, gilt metal laurel wreath with "1888-1928" years C:XF
30436.

40 000 HUF
103,63
114,29

1929. "Magyar Háborús emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött bronz kitüntetés mellszalagon, kísérőlevéllel és igazolvánnyal C:XF patina, kopott ezüstözés / Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver-plated bronze decoration with ribbon, with letter and certificate C:XF patina, worn silver plating NMK 418.
30437.

20 000 HUF
51,81
57,14

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött hadifém kitüntetés mellszalaggal, fémjel nélkül T:AU / Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated war metal decoration with ribbon, without hallmark C:AU NMK 418.
30438.

6 000 HUF
15,54
17,14

~1930. A Magyar Koronás Bronzérem adományozói dísztokja, dombornyomott aranyozott koronával a fedlapon, rendkívül jó állapotban / Hungary ~1930. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown decoration's award case with embossed gilt Holy Crown on the cover in very good condition
30439.

95 000 HUF
246,11
271,43

~1930. "HR (Hadirokkant)" bronz jelvény "Honsz. (Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetsége) Újpest" gravírozással (23x33mm) T:XF / Hungary ~1930. "HR (Invalid)" bronze badge with "Honsz. (National Association of War Veterans, War Widows and War Orphans) Újpest" engraving (23x33mm) C:XF
30440.

5 000 HUF
12,95
14,29

~1930. "Országos Frontharcos Szövetség" ezüstözött bronz gomblyukjelvény, hátoldalon "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzésben fordított N betűkkel (17x26mm) T:AU / Hungary ~1930. "Hungarian Front Fighters Association" enamelled buttonhole badge with "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." maker's mark, reversed N in the maker's mark (17x26mm) C:AU
30441.

18 000 HUF
46,63
51,43

1938. "FEHÉR HÁZ 1919. AVG. 6" irredenta alumínium felvarró (24x19mm) T:AU / Hungary 1938. "FEHÉR HÁZ 1919. AVG. 6." irredentist Al medal (24x19mm) C:AU
30442.

5 000 HUF
12,95
14,29
14

1940. "Nemzetvédelmi Kereszt" hadifém miniatűr gomblyukjelvénye sárgaréz füllel T:XF,VF / Hungary 1940. "National Defense Cross" war metal miniature buttonhole badge with brass ear C:XF,VF
30443.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF