1914 Póla, a Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) kadétiskolájának csoportképe, nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, kissé sérült, körbevágott kartonon, 22x16 cm / 1914 Pola, Pula, Austro-Hungarian Navy (K.u.K. Kriegsmarine) cadet school, large-size photo on damaged cardboard
cca 1914-1918 SMS Erzherzog Friedrich, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) Erzherzog Karl-osztályú pre-dreadnought csatahajója (Linienschiff), eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 15,5x10 cm. (Az SMS Erzherzog Friedrich a háború jelentős részét a pólai kikötőben töltötte; harci cselekményben aktívan csak 1915-ben, az olaszországi Ancona kikötőjének...
1914 Kárpátalja, I. világháború, az északkeleti határnál állomásozó magyar katonák, három felakasztott árulóval: ,,A toronyai pap, tanító és bíró, kiknek kémkedése miatt az oroszok be tudtak jönni a Kárpátokon, - méltó büntetésül felakasztották őket [...] " (Toronya, a történelmi határ mentén fekvő település Kárpátalján, tőle 10 km-re található a Toronyai-hágó, feltehetőleg itt hatolhattak be az o...
1915 III. Frigyes Ágost (Friedrich August III), Szászország utolsó királya, - IV. Károly magyar uralkodó nagybátyja - az I. világháború idején, katonai egyenruhában, kitüntetésekkel; fotólap, jó állapotban, megírva és postázva, 13,5x8,5 cm. A háború alatt a német hadseregben tábornagyi (Generalfeldmarschall) rangot viselt; a képen rajta látható kitüntetések a Vaskereszt (Eisernes Kreuz), ill. a Sz...