Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 48

Szántó Gergely (1886-1962) ~1920-1930. "Királyi Magyar Egyetemi Nyomda - MDLXXVII" bronz emlékérem sérült tartóra ragasztva (40mm) T:AU / Hungary ~1920-1930. "Királyi Magyar Egyetemi Nyomda - MDLXXVII (Royal Hungarian University Press - 1627)" bronze commemorative medal affixed to a damaged holder. Artist: Gergely Szántó (40mm) C:AU
30127.

6 000 HUF
15,54
17,14

Szentgyörgyi István (1881-1939) 1920. "A fekete lovas írójának, Herczeg Ferencnek, a bánáti svábság nagy fiának / 'Az egy élő Istenre mondom: vissza fogunk jönni! Vagy mi, vagy a fiaink és jaj annak aki láncot rakott a karotokra!' " kétoldalas bronz plakett (80x46mm) T:XF patina /  Hungary 1920. "To Ferenc Herczeg" two-sided bronze plaque. Sign.: István Szentgyörgyi (80x46mm) C:XF patina HP 5162.
30128.

12 000 HUF
31,09
34,29

Telcs Ede (1872-1948) 1906. "Popper Dávid" bronz emlékplakett (50x38mm) T:XF patina, kis ph /  Hungary 1906. "Dávid Popper" bronze commemorative plaque. Szign.: Ede Telcs (50x38mm) C:XF patina, small edge error HP 6077.
30129.

7 000 HUF
18,13
20,00

Telcs Ede (1872-1948) 1915. "A Pénzintézetek Hadikórházának orvosi kara Manninger Vilmosnak 1914-1915" egyoldalas bronz emlékplakett (55x34mm) T:XF patina /  Hungary 1915. "The Military Hospital of Financial Institutions, Faculty of Medicine Department to Vilmos Manninger 1914-1915" one-sided bronze commemorative plaque. Sign.:Ede Telcs (55x34mm) C:XF patina HP.: 6112.
30130.

7 000 HUF
18,13
20,00

Telcs Ede (1872-1948) 1939. "Panni hugomnak szerettel" egyoldalas, öntött bronz emlékérem (160mm) T:AU apró karc / Hungary 1939. "To my sister Panni" one-sided, cast bronze commemorative medallion. Sign.: Ede Telcs (160mm) C:AU tiny scratch TP 2874.
30131.

160 000 HUF
414,51
457,14

Telcs Ede (1872-1948) 1941. "Glücksthal Gyuláné" egyoldalas, öntött bronz emlékérem felcsavarozható hátlappal (119mm) T:XF kis karc / Hungary 1941. "Mrs. Gyula Glücksthal" one-sided bronze comemmorative medallion with screwable back. Sign.: Ede Telcs (119mm) C:XF small scratch TP 2878.
30132.

160 000 HUF
414,51
457,14

Tóth Gyula (1893-1970) 1917. "Worms 1521 / A reformáció 400 éves jubileumára - Erős vár a mi Istenünk 1517-1917" cink emlékérem (65mm) T:AU,XF korróziónyom / Hungary 1917. "400th Jubilee of the Reformation" Zn commemorative medallion. Sign.: Gyula Tóth (65mm) C:AU,XF corrosion HP 6259.
30133.

14 000 HUF
36,27
40,00

Habsburg Birodalom 1790. "II. Lipót pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "LEOPOLDVS II - D G ROM IMP S A - GER HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - POSONII XV NOV - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (2,18g/20,5mm) T:XF,VF / Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II in Pressburg" Ag coronation jeton (2,18g/20,5mm) C:XF,VF HTÉ 879.
30134.

15 000 HUF
38,86
42,86

1860. "Érem Kisfaludy Sándor Emlékéül / Adja Isten Hogy Magyar Légy" Sn emlékérem (33,5mm) T:AU / Hungary 1860. "Commemorative medllion of Sándor Kisfaludy / God bless you to be Hungarian" Sn medallion (33,5mm) C:AU
30135.

10 000 HUF
25,91
28,57

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag koronázási zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (3,29g/20mm) T:XF,VF / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag coronation jeton (3,29g/20mm) C:XF,VF
30136.

15 000 HUF
38,86
42,86
9

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag koronázási zseton. "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,51g/23,5mm) T:AU,XF / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag coronation jeton (5,51g/23,5mm) C:AU,XF small edge error
30137.

20 000 HUF
51,81
57,14
11

1869. "Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én" bronz szabadkőműves emlékmedál nyakszalagon. Szign.: SEIDAN T:AU patina / Hungary 1869. Commemorative freemason bronze medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN C:AU patina
30138.

12 000 HUF
31,09
34,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF