Simó Ágoston (Székelyudvarhely, 1925 - Budapest, 2011) Design váza. Formába öntött, magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Hibátlan. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. 27x8x27 cm "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pály...
Gorka Géza (1895-1971): Art deco női figura . Repesztett mázas kerámia, hibátlan, jelzett: GNV (Nográdverőce) m: 25 cm "Tanulmányait az 1910-es években kezdte, festészetet tanult, majd fazekas inasnak állt Badár Balázs mezőtúri műhelyében. 1920-tól 1921-ig Németországban, Karsruhéba tanult Paul Mannál és Max Lugernél. 1923-ban Nógrádverőcére költözik és a Floris bankház megbízásából megalakítja ...
Gorka Lívia (1925 - 2011) Fali tál. Kézzel formázott kerámia. Öblében csavart mintázatú, többrétegű, fekete, sárga és fehér mázakkal festett és visszakarcolt technikával díszített tál. Alján jelzett: festett Gorka Lívia. Hibátlan! 44x24cm "Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítás...
Csekovszky Árpád (1931-1997): Szentendrei városrészlet, kerámia fali dombormű, jelzett, apró kopással, 20x44 cm "Számtalan hazai és külföldi kiállításon vett részt. Művei kerámiagyűjteményekben szerepelnek itthon és külföldön. Csekovszky Árpád a XX. századi magyar képzőművészet meghatározó egyénisége alkotóként és tanárként egyaránt. A Mestert a fazekas módszerű tárgyformálás gyakorlata helyett a...
Gorka Lívia (1925 - 2011) Tálka. Kézzel formázott kerámia. Öblében csavart mintázatú, többrétegű, fekete, barna és fehér mázakkal festett és visszakarcolt technikával díszített tálka. Alján jelzett: festett GL monogram. Kis lepattanás! d: 13 cm
Keramos Nógrádverőce: Díszváza. Kerámia, jelzett, lepattanással. m: 20 cm "Nógrádverőcén 1923-28 között működött kerámiaüzem. A Floris bankház megbízásából alapította 1923-ban Gorka Géza, aki az agyagipari műhely műszaki, majd cégvezetője lett. A műhelyhez szegődik tervezőnek az iskolai tanulmányait az Iparművészeti Iskolában befejező Lonkay Antal. 1927-ben új tulajdonosa lesz a cégnek, Geist Gá...