Verrerie Schneider Art Deco váza. Többrétegű, savmaratott, narancs színű öntött üveg váza Art Deco motívumokkal Francia, 19227-28 körül Jelzett: Charder és gravírozott: Le Verre Francais. Szép állapotban. m: 25,5 cm
6 darabos Biedermeier üveg gyűjtemény, korának megfelelő állapotban, korának megfelelő kopásokkal, zöld üveg repedéssel, m: 12-29 cm A biedermeier a díszítőművészetnek egy olyan stílusa, amelyet a középosztály kedvelt a germán Európában 1815 és 1848 között. Az elnevezés Gottlieb Biedermeierről, Ludwig Eichrodt (1827-1892) és Adolf Kussmaul (1822-1902) szatirikus verseinek álnevű szerzőjéről szárm...
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, pink, sárga, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 28 cm A Chřibská üveggyár alapítása 1414-re nyúlik vissza, és a világ egyik legrégebbi üveggyáraként tartják számon. A Chřibská csaknem hat évszázadon keresztül megszakítás nélkül működött, az üveggyár teljes nevén Sklarna Chribska volt a csehországi székhely...