Sebastian Münster: von dem Königreich Böhem und was mit der Zeit darinn gefunden - Csehország térképe. megj.: Cosmographia, 1560. fametszetű térkép Lapméret 21x33 cm/ Woodplate map of Czech kingdom. Bohemia
1939 Balaton nagyméretű térképe. tervezte: M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, Bp., Keresztény Főiskolai Hallgatók "Centrum" Fogyasztási Szövetkezete, két lap egybe ragasztva, papírra kasírozva, 58x171 cm, teljes: 65x178 cm
Charte von Ungarn, Siebenburgen u.s.f von F. Gotze 1804. - Magyarország, Erdély stb térképe. Színezett rézmetszet. Götze, Johann August Ferdinand (1773-1817/9), Weimar, 1804. Geographisches Institut. 594x410 mm
cca 1910 A Balaton és környékének turistatérképe, 1:150,000, rajzolta és metszette: Schubert Ignác, színes litografált térkép, Bp., Heisler és Kózol-ny., 3. kiadás, eredeti szecessziós illusztrált papírborítékban, a gerincen javítással, 50x67,5 cm
1893-1895 Budapest és környékének katonai térképe, 1:25.000, színes litográfia, Bp., Grill Károly, vászonra kasírozva, a vászon hátoldala foltos, néhány levél a vászonon meglazult, 100x115 cm
1906 Az óvízi m. kir. erdőgondnokság átnézeti térképe, (Óvíz/Stará Voda/Altwasser), kézi rajzolású, színezésű térkép, Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész aláírásával, Óvíz, 1906. április 4., hajtott, a hajtások mentén kis szakadással, foltos, 50x67 cm
1896 Budapest Székesfőváros tervrajza, és útmutatója, a térkép hátoldalán az Ezredéves Országos Kiállítás látképével (Mirkovszky Géza (1855-1899)) Bp., Posner-ny, hajtott, a hajtások mentén kis szakadással, javított, foltos illusztrált kiadói borítékkal, térkép: 44,5x39,5 cm, látkép: 34x52 cm, teljes: 59x48,5 cm.
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Arad vármegye térképe. C[omitatus] Aradiensis In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis LVIII. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, színezett rézmetszet,10,5x16,5 cm.
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Temes vármegye térképe. C[omitatus] Temesiensis In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis LVIII. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, színezett rézmetszet,10,5x16,5 cm.
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Máramaros vármegye térképe. C[omitatus] Maramarus, rajta: Huszt, Máramarossziget, Kőrösmező, In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis LVIII. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, színezett rézmetszet,10,5x16,5 cm.