11316.
41. Closed major auction
Military
60 000 HUF
13
Osztrák-magyar lovassági tiszti tölténytáska, patrontáska (kartus). Fadoboz bordó bőrbevonattal, ezüst (Ag) lemezekkel és szerelékekkel, fedelén réz szegéllyel és osztrák kétfejű sassal díszítve, eredeti szíjjal. XIX. sz. vége-XX. sz. eleje. A fedél belső borítása kissé sérült, a szíj némileg viseltes, egyébként szép állapotban, 15x8x4 cm / Austro-Hungarian cavalry officer's cartridge pouch (cartouche). Wooden box with leather coating, with silver plates on the front and sides, decorated with a brass coat of arms, with original belt. Late 19th-early 20th century. In good condition, with a few signs of wear.