Photo

Number of items: 317

cca 1890-1900 I. Ferenc József (1830-1916) osztrák császár, magyar és cseh király portréfotója, Koller K(ároly) tanár budapesti műterméből, paszpartuban, üvegezett fa keretben, (körbevágott?), a felületén apró foltokkal, 20x10,5 cm, keret: 31x22 cm
11056.

8 000 HUF
20,73
22,86
13
1897 Zala György (1858-1937) a Ferenc József császárról készült mellszoborral és Ferenc Józseffel műtermében, kartonra ragasztott nagyméretű fotó, jelzett, kisebb sérülésekkel, 44×33 cm
11057.

90 000 HUF
233,16
257,14
1961 Békésy György (később Georg von Békésy) (Budapest, 1899 - Honolulu, 1972) magyar - amerikai biofizikus. 1961-ben elnyerte az orvostudományi Nobel-díjat ,,a belső fül, a csiga ingerlésének fizikai mechanizmusával kapcsolatos felfedezéseiért", a hírfotó a díjátadáson készült, ezüst zselatinos fotópapíron, 17,8x24,3 cm
11058.

1 600 HUF
4,15
4,57
cca 1890 Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, orgonista dedikált fotója. 11x17 cm Koessler János akadémiai zenetanárként számos neves zenész, zeneszerző mestere volt, közte: Bartók Béla, Kodály Zoltán, Dohnányi Ernő, Kálmán Imre, Weiner Leó. /  cca 1890 Autograph signed and dedicated photo of Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) musican, music teacher, composer. In glazed frame
11059.

6 000 HUF
15,54
17,14
9
cca 1920a évek vége - 1930-as évek eleje Paul Arma (Weisshaus Imre, 1905-1987) magyar származású francia zeneszerző, zongoraművész, zeneetnológus, Bartók Béla tanítványának 2 db portréfotója, fotó és fotólap, a fotó sérült, a hátoldalán bejegyzéssel, 15x11 cm és 14x9 cm
11060.

15 000 HUF
38,86
42,86
Fischer Annie (1911-1995) Kossuth-díjas zongoraművészről karmesterről készített 7 db fotó Matz Károly pecséttel jelzett fotók 13x18 cm / 7 photos of pianist Annie Fischer
11061.

6 000 HUF
15,54
17,14
cca 1900 Császár Imre (1864-1933) színész, Alszeghy Irma színésznő férje, színiakadémiai tanár katonaruhás portréfotója, keményhátú fotó Mártonfy Gyula budapesti műterméből, 21x11,5 cm
11062.

5 000 HUF
12,95
14,29
cca 1900 Zilahy Gyula (1859-1938) színész, színházigazgató portréfotója, keményhátú fotó Mártonfy Gyula budapesti műterméből, 21x11,5 cm
11063.

5 000 HUF
12,95
14,29
11064.

5 000 HUF
12,95
14,29
cca 1916-1918 Trieszt, IV. Károly érkezése alkalmából összegyűlt tömeg a városban. Eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, pecséttel jelzett (Lichtbildstelle des Kriegspressequartiers, Wien), felületén kis ázásnyommal, 17x12 cm / cca 1916-1918 Triest/Trieste, crowd gathered for the arrival of Charles I (Karl I) of Austria. Original photo, with description and stamp on the back (Lichtbildstelle des Kriegspressequartiers, Wien), with minor wet damage, 17x12 cm
11065.

4 000 HUF
10,36
11,43
cca 1880 Puskás Tivadar (1844-1893) mérnök, a Telefonhírmondó feltalálója, valamint felesége Vetter von der Lilie Sophie grófnő (1851-1912) feliratozott fotója, 11x15, 10x20 cm + Pukás Tivadar emlékünnepélyről szóló levél leányától
11066.

40 000 HUF
103,63
114,29
cca 1890 Prielle Kornélia (1826-1906) színésznő portréfotója, a Nemzeti Színház első örökös tagja, keményhátú fotó Goszleth István budapesti műterméből, 21x11 cm
11067.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF