cca 1890-1900 I. Ferenc József (1830-1916) osztrák császár, magyar és cseh király portréfotója, Koller K(ároly) tanár budapesti műterméből, paszpartuban, üvegezett fa keretben, (körbevágott?), a felületén apró foltokkal, 20x10,5 cm, keret: 31x22 cm
1897 Zala György (1858-1937) a Ferenc József császárról készült mellszoborral és Ferenc Józseffel műtermében, kartonra ragasztott nagyméretű fotó, jelzett, kisebb sérülésekkel, 44×33 cm
1961 Békésy György (később Georg von Békésy) (Budapest, 1899 - Honolulu, 1972) magyar - amerikai biofizikus. 1961-ben elnyerte az orvostudományi Nobel-díjat ,,a belső fül, a csiga ingerlésének fizikai mechanizmusával kapcsolatos felfedezéseiért", a hírfotó a díjátadáson készült, ezüst zselatinos fotópapíron, 17,8x24,3 cm
cca 1890 Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, orgonista dedikált fotója. 11x17 cm
Koessler János akadémiai zenetanárként számos neves zenész, zeneszerző mestere volt, közte: Bartók Béla, Kodály Zoltán, Dohnányi Ernő, Kálmán Imre, Weiner Leó. /
cca 1890 Autograph signed and dedicated photo of Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) musican, music teacher, composer. In glazed frame
cca 1920a évek vége - 1930-as évek eleje Paul Arma (Weisshaus Imre, 1905-1987) magyar származású francia zeneszerző, zongoraművész, zeneetnológus, Bartók Béla tanítványának 2 db portréfotója, fotó és fotólap, a fotó sérült, a hátoldalán bejegyzéssel, 15x11 cm és 14x9 cm
Fischer Annie (1911-1995) Kossuth-díjas zongoraművészről karmesterről készített 7 db fotó Matz Károly pecséttel jelzett fotók 13x18 cm / 7 photos of pianist Annie Fischer
cca 1900 Császár Imre (1864-1933) színész, Alszeghy Irma színésznő férje, színiakadémiai tanár katonaruhás portréfotója, keményhátú fotó Mártonfy Gyula budapesti műterméből, 21x11,5 cm
cca 1916-1918 Trieszt, IV. Károly érkezése alkalmából összegyűlt tömeg a városban. Eredeti fotó, a hátoldalon feliratozva, pecséttel jelzett (Lichtbildstelle des Kriegspressequartiers, Wien), felületén kis ázásnyommal, 17x12 cm / cca 1916-1918 Triest/Trieste, crowd gathered for the arrival of Charles I (Karl I) of Austria. Original photo, with description and stamp on the back (Lichtbildstelle des Kriegspressequartiers, Wien), with minor wet damage, 17x12 cm
cca 1880 Puskás Tivadar (1844-1893) mérnök, a Telefonhírmondó feltalálója, valamint felesége Vetter von der Lilie Sophie grófnő (1851-1912) feliratozott fotója, 11x15, 10x20 cm + Pukás Tivadar emlékünnepélyről szóló levél leányától
cca 1890 Prielle Kornélia (1826-1906) színésznő portréfotója, a Nemzeti Színház első örökös tagja, keményhátú fotó Goszleth István budapesti műterméből, 21x11 cm