Printed Materials

Number of items: 45

1791 Siebenbürgische Quartalschrift. Zweyter Jahrgang. Teljes 2. évfolyam. Hermannstadt (Nagyszeben), 1791, Martin Hochmeister, 4+434+VII p. + 1 (kihajtható tábla) t. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen hiánnyal, foltos lapokkal, egy lapon apró (I/II.) hiánnyal, 1875-ös nagyszebeni tulajdonosi névbélyegzéssel.
11470.

40 000 HUF
106,10
114,29
1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...] Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913 c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye  leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak.
11471.

1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...]" Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, "Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913" c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak."

6 000 HUF
15,92
17,14
1838 Athenaeum. Tudományok és Szépművészetek tára. 1838. első félév. szerk: Schedel, Vörösmarty, Bajza. Fél évfolyam igényes korhű kartonálásban
11472.

16 000 HUF
42,44
45,71
1841 herceg Grassalkovich Antal (1771-1841) birodalmi herceg, királyi kamarás, aranygyapjas vitéz, Csongrád vármegye főispánja gyászjelentése, német nyelven, kissé foltos, apró lapszéli szakadásokkal
11473.

4 000 HUF
10,61
11,43
1868 Udvari értesítés a főhercegnő [Habsburg-Lotaringiai Mária Valéria] keresztelőjéről, közepén hajtás mentén apró lapszéli szakadásokkal. 19x23,5 cm
11474.

6 000 HUF
15,92
17,14
26
1898 Az Erdélyrészi Kárpát Egyesület rendes tagsági évi jegy Nagy-Kövesd város részére
11475.

15 000 HUF
39,79
42,86
1898 Az Erzsébet királyné alap felhívása szobor állítására +  1898 Erzsébet királyné halálának alkalmából Szobrot a királynénak c. felhívás és gyűjtőív szép állapotban
11476.

8 000 HUF
21,22
22,86
cca 1900 Petőfi Sándor költő, mint honvéd, színezett nyomat, paszpartuban, 15×11 cm
11477.

12 000 HUF
31,83
34,29
1904 A Nagy-Kőrösi Hírlapok XXIV. évf 47. szám, 6p. benne a város rendezési tervével
11478.

4 000 HUF
10,61
11,43
1905 A Budapesti Tattersall tárczanaptára. Tartalmazza Magyarország és Ausztria mindennemű lóversenyeinek és egyéb sportalkalmainak előjegyzését valamint az összes nevezetesebb hazai lóvásárok megtartásának határnapjait 44 sztl lev. Mini formátum, hibátlan állapotban
11479.

4 000 HUF
10,61
11,43
cca 1905 Kunosy Vilmos és fia. Menet- és ellenörzési jegyek mintalapja és árjegyzéke. 21 féle jegy minta nyomása 4 p.
11480.

3 600 HUF
9,55
10,29
1906 A Nagybecskereki Szeszmentes melegedő első évi jelentése és kérelme. 12p. Egy fotóval illusztrálva Kiadói papírkötésben
11481.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF