Printed Materials

Number of items: 45

1930 A Motoros című újság II. évfolyamának 13. száma, 24p
11494.

20 000 HUF
51,81
57,14
cca 1930 Kodak super-sensitiv pankromatikus film prospektus. Bp., Tolnai-ny., 8 sztl. lev. Benne gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált, közte több Pécsi József (1889-1956), Balogh Rudolf (1879-1944), Escher Károly (1890-1966) és mások fotóival. Kiadó papírkötés. + cca 1930 1 ujjal könnyen... Kodak prospektus. hn., én., Löbl D. és Fia, kis szakadással, 2 sztl. lev.
11495.

3 000 HUF
7,77
8,57
cca 1930-1940 Le a német horogkereszttel! A Magyarországi Szociáldemokrata Párt röpirata. (Felelős kiadó: Szeder Ferenc országgyűlési képviselő). Bp., Világosság-ny., 8 p. Náciellenes, politikai propaganda kiadvány. Kiadói illusztrált, tűzött papírkötés, a borítón némi kopással, hátul kis foltokkal.
11496.

6 000 HUF
15,54
17,14
1935-1937 Szülőföldünk. Honismereti füzet. Szerk.: Szepessy Sándor. I. évf. 1. sz. (induló szám), II. évf. 1-10. sz. (teljes évfolyam), III. évf. 3-6. sz. (összesen 15 db). Fekete-fehér fotókkal, érdekes írásokkal. A borítókon Nemesszeghy Jenő grafikáival. Kiadói tűzött papírkötés, változó, túlnyomórészt jó állapotban. Havonta megjelenő folyóirat, melynek célja a felvidéki magyar kultúra ápolása, a nemzettudat fenntartása volt. Ritka!
11497.

15 000 HUF
38,86
42,86
cca 1938 A Magyar Nemzeti Szocialista Párt által kiadott hirdetmény nyilaskeresztes nagygyűlésről, hajtott, restaurált, 30×47 cm
11498.

28 000 HUF
72,54
80,00
1938 Magyar Könyvbarátok prospektusa. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 4 sztl. lev. Fekete-fehér illusztrációkkal. A borító art deco illusztrációja Janovits István (1903-1966) grafikus munkája. Kiadói papírkötés.
11499.

5 000 HUF
12,95
14,29
1938 Irredenta levelezőlap Igazságot Magyarországnak és Erdélyben c. versekkel
11500.

3 000 HUF
7,77
8,57
1939/1940 Märklin modellvasút és játékok katalógusa, elején Chumra László pecsétjével, hiánytalan
11501.

20 000 HUF
51,81
57,14
1941 Az Új Nemzedék, a Nemzeti Újság naptára, képekkel illusztrált, jó állapotban, 128p
11502.

6 000 HUF
15,54
17,14
1941 gróf széki Teleki Pál (1879-1941) mininszterelnök halála után meghívó földi maradványainak az Országház kupolacsarnokában történendő beszentelésére, személyre szóló meghívó vitéz Mike Gyula min. osztálytanácsos részére, közepén hajtásnyommal, 13x20 cm
11503.

5 000 HUF
12,95
14,29
10
cca 1945 "Kevés az ülőhely, mert személykocsijaink jelentős része elpusztult..." röplap, hajtott, szakadással, 17,5×25 cm
11504.

12 000 HUF
31,09
34,29
cca 1950 Fiatalok! Vegyetek részt az Ifjúsági Céllövő versenyen..., plakát, Sebők grafikája, kiadja: Egyetemi Nyomda, hajtott, szakadással, 57×41 cm
11505.

18 000 HUF
46,63
51,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF