Books: Architecture, Art

Number of items: 58

Lesznai Anna: A tervezés művészete. Szerk.: Fábián László. Ford.: Néray Katalin. Hatvan-Bp.,1976., Hatvan Város Tanácsa - Népművelési Intézet, 194 p. Szövegközti ábrákkal. ,,Lesznai Anna 1948. február 4-től május 19-ig tizenöt kétórás előadást tartott általános és középiskolai tanároknak a tervezés művészetéről és gyakorlatáról a Lawrence Street School Művészeti Műhelyében, New Yorkban. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18204.

Lesznai Anna: A tervezés művészete. Szerk.: Fábián László. Ford.: Néray Katalin. Hatvan-Bp.,1976., Hatvan Város Tanácsa - Népművelési Intézet, 194 p. Szövegközti ábrákkal. ,,Lesznai Anna 1948. február 4-től május 19-ig tizenöt kétórás előadást tartott általános és középiskolai tanároknak a tervezés művészetéről és gyakorlatáról a Lawrence Street School Művészeti Műhelyében, New Yorkban." Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.

6 000 HUF
15,92
17,14
18205.

8 000 HUF
21,22
22,86
Divald Károly - Siklóssy László - Rédey Miklós - Török Kálmán: A magyar kerámika története. Holics, Tata, Stomfa. Bp., 1917, Szent-György-Czéh, 1 sztl. lev. + II+76 p. + 1 sztl. lev. + XVI t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve.
18206.

6 000 HUF
15,92
17,14
Sarosácz György: A mohácsi kerámia és története. Dunántúli Dolgozatok 6. Pécs, 1972, Janus Pannonius Múzeum, 121 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
18207.

6 000 HUF
15,92
17,14
Pogány Frigyes: A szép emberi környezet. Bp., 1976., Gondolat, 475+2 p. Gazdag feketefe-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   A szerző, Pogány Frigyes (1908-1976) építész, művészettörténész, urbanista, esztéta, műemlék-topográfus, főiskolai és egyetemi tanár, az Iparművészeti Főiskola igazgatója által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
18208.

5 000 HUF
13,26
14,29
Kotsis Iván, Dr.: Családi-házak és nyaralók. 2. kiadás Bp. 1922, Németh József, 32 p. Számos szövegközti és egészoldalas fényképpel illusztrált. Kiadói papírborítóban, javított borítóval, egy szakadt lappal (27/28.), ceruzás bejegyzésekkel, a tervrajz tábla hiányzik.
18209.

6 000 HUF
15,92
17,14
Revolutionäre Kunst in Ungarn 1900-1925. [Magyar forradalmi művészet 1900-1925. Kiállítási katalógus]. Szerk.: Roswitha Reichert, Helga Weißgärber. Leipzig, Karl-Marx-Stadt, 1974, Ministerium für Kultur der DDR - Neue Berliner Galerie - Zentrum für Kunstausstellungen der DDR. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, közte Berény Róbert, Bortnyik Sándor, Czigány Dezső, Derkovits Gyula, Ferenczy Noémi, Kmetty János és mások műveinek reprodukcióival. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18210.

3 000 HUF
7,96
8,57
Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 7. Bp., 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 89 p. + 1 (Az asszony/férfi életének egy napja) t. Kiadói papírkötés. + 1981 Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás Fővárosi Tanács Óbuda Galériájában nyíló kiállítás megnyitó meghívója, kihajtható prospektusa. + 1980 A Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században kiállítás látogatói véleményeinek gépelt bejegyzései, 5 p. + A Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás szita technikával textilre nyomott falvédő-plakátja, 79x59 cm.
18211.

Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 7. Bp., 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 89 p. + 1 (Az asszony/férfi életének egy napja) t. Kiadói papírkötés. + 1981 Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás Fővárosi Tanács Óbuda Galériájában nyíló kiállítás megnyitó meghívója, kihajtható prospektusa. + 1980 A "Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században" kiállítás látogatói véleményeinek gépelt bejegyzései, 5 p. + A "Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században" c. kiállítás szita technikával textilre nyomott falvédő-plakátja, 79x59 cm.

8 000 HUF
21,22
22,86
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, Manus Rt., 125+2 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés restaurált gerinccel
18212.

6 000 HUF
15,92
17,14
Jakuba János: Dekoráció. Írta és rajzolta: - -. Általános Iskolai Szakköri Füzetek. Bp., 1951, Tankönyvkiadó,(Szikra-ny.), 100 p.+IX (fekete-fehér képtáblák) t. 24-100 oldal között színes, kommunista mozgalmi rendezvények díszítésével, dekorációjával kapcsolatos illusztrációkkal. A fekete-fehér képek között, Lenin, Sztálin, Rákosi portréjával. Kiadói papírkötés, foltos borítóval,a gerincen kis javítással. Rendkívül izgalmas 50-es évekbeli propaganda kiadvány!
18213.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF