Books: History

Number of items: 38

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. A bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A képeket és díszítéseket rajzolta: Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 (képtáblák, ebből 36 színes) t. + 3 (kézirat-hasonmás) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott, dombornyomott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásokkal, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
18092.

20 000 HUF
52,63
57,14
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
18093.

18 000 HUF
47,37
51,43
Gerő József: A M. Kir. Belügyminiszter által igazolt nemesek 1867-1937. Szerk. és kiadta: Dr. - - . Bp., 1938, szerzői kiadás (Kovács és Szegedi-ny.), 406 p. Átkötött félbőr-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve, az előzék- és címlapon ex libris bélyegzővel.
18094.

18 000 HUF
47,37
51,43
1980-1982-1998 László Gyula (1910-1998) régész-történész, képzőművész részére (3 db), és Dienes István (1929-1995) régész részére, az írók által DEDIKÁLT különlenyomatok (9 db):   Bóna István: Studien zum frühawarischen Reitergrab von Szegvár. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.,)31-95 p.;   [B.] Szatmári Sarolta: Das Gräbenfeld von Oroszlány und seine Stelle in der frühawarenzeitlichen Metallkunst. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 97-116 p.;   Kőhegyi Mihály: Das landnahmezeitliche Gräberfeld von Madaras (Komitat Bacs-Kiskun.) Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 205-239 p.  Mesterházy Károly: Ein landnahmezeitlicher Sattel aus Ártánd. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 295-308 p.  Kovács László: Der Säbel von Benepuszta. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 309-316 p.;   Horváth István: Ein weiteres Fragment der Esztergomer Porta Speciosa. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 345-362 p.  H. Kolba Judit: Der Nyári-Kelch. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 373-402 p.;   Pálóczi-Horváth András: Le costume coman au moyen age. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 403-427 p.;   Gádor Judit: Ausgrabung in der Erdburg von Abaújvár. Eine Kirche in der Gespanschaftsburg. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 443-454 p.;   1980 Valamint az Archaeologiai Értesítő 107. kötete. Szerk.: Fülep Ferenc. Bp., 1980., Akadémiai, 4+153-267+1 p. Benne Dienes István: László Gyula hetven esztendős c. írásával. Benne a cikkben publikált fotóval. Kónya Kálmán (1926-1997): László Gyula portréja, fotó, jelzett a fotón, 18x13 cm. Kiadói papírkötés.  Benne László Gyula: Köszönet születésnapi köszöntésemre. 1993. IV. 12. -én. c. gépelt levelének fénymásolata. Rajta autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL Dienes István részére, dátumozva (1998. IV. 14.)   Eredeti borítékkal, rajta Dienes István kézírásával: László Gyula 70. születésnapjára készült Acta Arch[aeologica] Hun[garica] kötet különlenyomatai.
18095.

1980-1982-1998 László Gyula (1910-1998) régész-történész, képzőművész részére (3 db), és Dienes István (1929-1995) régész részére, az írók által DEDIKÁLT különlenyomatok (9 db): Bóna István: Studien zum frühawarischen Reitergrab von Szegvár. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.,)31-95 p.; [B.] Szatmári Sarolta: Das Gräbenfeld von Oroszlány und seine Stelle in der frühawarenzeitlichen Metallkunst. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 97-116 p.; Kőhegyi Mihály: Das landnahmezeitliche Gräberfeld von Madaras (Komitat Bacs-Kiskun.) Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 205-239 p. Mesterházy Károly: Ein landnahmezeitlicher Sattel aus Ártánd. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 295-308 p. Kovács László: Der Säbel von Benepuszta. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 309-316 p.; Horváth István: Ein weiteres Fragment der Esztergomer Porta Speciosa. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 345-362 p. H. Kolba Judit: Der Nyári-Kelch. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 373-402 p.; Pálóczi-Horváth András: Le costume coman au moyen age. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 403-427 p.; Gádor Judit: Ausgrabung in der Erdburg von Abaújvár. Eine Kirche in der Gespanschaftsburg. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 443-454 p.; 1980 Valamint az Archaeologiai Értesítő 107. kötete. Szerk.: Fülep Ferenc. Bp., 1980., Akadémiai, 4+153-267+1 p. Benne "Dienes István: László Gyula hetven esztendős" c. írásával. Benne a cikkben publikált fotóval. Kónya Kálmán (1926-1997): László Gyula portréja, fotó, jelzett a fotón, 18x13 cm. Kiadói papírkötés. Benne László Gyula: "Köszönet születésnapi köszöntésemre. 1993. IV. 12. -én." c. gépelt levelének fénymásolata. Rajta autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL Dienes István részére, dátumozva (1998. IV. 14.) Eredeti borítékkal, rajta Dienes István kézírásával: László Gyula 70. születésnapjára készült Acta Arch[aeologica] Hun[garica] kötet különlenyomatai.

15 000 HUF
39,47
42,86
A magyar oszággyülés képviselőháza által a közös viszonyok tárgyában kiküldött hatvanhetes bizottság tárgyalásai. Szerk.: Greguss Ágost. Pest, 1867, Emich Gusztáv, 1 sztl. lev. + 128+(1) p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben (Leszik-kötés), márványozott lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel. (A 67 tagból álló, gróf Andrássy Gyula által vezetett ,,hatvanhetes bizottság képviselte Magyarországot az Ausztriával való közös ügyekkel kapcsolatos tárgyalásokban a kiegyezés idején.)
18096.

A magyar oszággyülés képviselőháza által a közös viszonyok tárgyában kiküldött hatvanhetes bizottság tárgyalásai. Szerk.: Greguss Ágost. Pest, 1867, Emich Gusztáv, 1 sztl. lev. + 128+(1) p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben (Leszik-kötés), márványozott lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel. (A 67 tagból álló, gróf Andrássy Gyula által vezetett ,,hatvanhetes bizottság" képviselte Magyarországot az Ausztriával való közös ügyekkel kapcsolatos tárgyalásokban a kiegyezés idején.)

20 000 HUF
52,63
57,14
18097.

20 000 HUF
52,63
57,14
Az 1919. évi párisi békekonferencia kulisszatitkaiból. Hogyan állapították meg Nagy-Románia határait? Jegyzőkönyvi részletek, gyorsírói följegyzések. (1919. II/8-VII./22.) Bp., 1922, Népies Irodalomi Társaság, 4+38 p. Egyetlen kiadás. Tűzött papírkötésben, bélyegzéssel.
18098.

10 000 HUF
26,32
28,57
Schmidt Tibolt: Az erdélyi oláh kérdés és Nagy-Románia. Erdélyi Magyar-Székely Szövetség Könyvtára 11. Bp.,1920, Erdélyi Magyar-Székely Szövetség,(Terminus-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés.
18099.

10 000 HUF
26,32
28,57
Samson-Himmelstjerna, H[ermann Guidó]: A parasztok és a nemesek elzüllése Oroszországban. I-II. köt. Uszpenszkij, G. I. és Terpigorjeff, A. N. nyomán írta - -. Bp., 1893, Athenaeum, 260 p.; 413 p. Kiadói papírkötés, az I. kötet gerince foltos, a borítóján szakadások, a II. kötet gerincén kis hiányokkal, kissé foltos borítókkal. Nagyon ritka!
18100.

10 000 HUF
26,32
28,57
-  Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. 154p. Resaturált papírborítóval
18101.

12 000 HUF
31,58
34,29
Lukinich Imre: A Bethleni gróf Bethlen-család története. Bp.,[1927.], Athenaeum,8+591 p. + 12 (közte 3 színes táblával) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. A rajzok K. Sebestyén József és Bundschuh Ottó festőművészek munkái. Kiadói, aranyozott táblás, a borítón kopásnyomokkal, a 151-155 oldalak között a lapok kijárnak.
18102.

10 000 HUF
26,32
28,57
14
Knauz Nándor műveiből, illetve általa kiadott műből készült kolligátum:   Bartal György: A parthus, hun-magyar scythákról. Taulmányai befejezéseül írta Beleházi id. Bartal György. Kiadta Knauz Nándor. Pest, 1862., Pfeifer Nándor, 2+51 p.;   Knauz Nándor: A budai királyi várpalota kápolnája. Pest, 1862, Pfeifer Nándor, 2+31 p.;   Knauz Nándor: Válaszul Rimely Károly adalékjára. Bp., 1881, Knoll Károly, 4+150 p.;  Knauz Nándor: A nápolyi Margitlegenda. Esztergom, 1868, Horák Egyed, 2+195 p.  Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
18103.

10 000 HUF
26,32
28,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF