Books: Law

Number of items: 18

zeniczey Gusztáv: Váltó- és csődügyekben a teintetes kir. Váltó-Feltörvény-szék és a főméltóságu Hétszemélyes tábla által az 1866. évben megállapitott elvek s ezen elveket tárgyazó határozatok gyüjteménye. Segéd kézi könyv váltótörvényszéki hivatalnokok, csődbirák, váltóvégrehajtások foganatositásával megbizott telekkönyvi hatóságok, szolgabirói hivatalnokok és ügyvédek számára. Összeszedte - -. Pesten, 1867, Bartalits Imre. 66p. Kiadói papírborítóval
18060.

8 000 HUF
21,22
22,86
Csekey István: A magyar trónöröklési jog. Jogtörténelmi és közjogi tanulmány oklevélmellékletekkel. Budapest, 1917. Athenaeum. XVI + 564 p. Kiadói paprkötésben. Felvágatlan
18061.

8 000 HUF
21,22
22,86
Magyar országgyűlési zsebkönyv. Nélkülözhetetlen segédkönyv országos képviselők, tisztviselők, jogtudósok, politikával foglalkozók, hirlapolvasók [...] számára. [I. köt.] Pest, 1865/6., Lauffer Vilmos (Hornyánszky és Hummel-ny.), 1 sztl. lev. + 332+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé dohos, foltos lapokkal, az előzéklapon ex libris-szel és bélyegzővel.
18062.

6 000 HUF
15,92
17,14
Articuli Diaetales Posoniensis Anni 1802. Posonii, 1802. Füskuti Landerer. 64p.. Fűzve, korabeli papírborítóban.
18063.

6 000 HUF
15,92
17,14
A valószínűség szerepe az igazságszolgáltatásban című konferencia anyaga. Pécs, 1979. október 4-5. Szerk.: Vargha László. Pécs, 1981, Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Bűnügyi Tudományok Tanszéke, 4+284 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban.   Benne a szerkesztő, Vargha László (1913-1996) büntető eljárásjogász, kriminalista, nemzetközi tekintélyű írásszakértő, tanszékvezető egyetemi tanár gépelt levelével Destek Miklós (1920-2020). Igazságügyi szakértő részére, rajta autográf aláírásával.
18064.

5 000 HUF
13,26
14,29
Kerékgyártó György: A szabványok hazánkban és külföldön. Alkalmazásuk a közszállításban Bp., 1937. Monopol. 520 p . + 1 kih tábl. Egészvászon kötésben, vászon! védőborítóval, szép állapotban, vászonborítású tékában. Ritka közlekedés témájú munka
18065.

5 000 HUF
13,26
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF