Number of items: 67

Vas István: Költözés. Bp., 1980., Megyei Könyvtár. Japán hatású lapokkal. Kiadói papírkötés, japán hatású lapokat felvágták.   A szerző, Vas István (1910-1991) költő által DEDIKÁLT példány. Számozott (124./250) példány.
18510.

6 000 HUF
15,92
17,14
Karig Sára: Sarkövezet. Versek. Bp., 1995, Magyar Bibliofil Társaság, 49+(7) p. Kiadói egészvászonkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 500 példányban (ebből az első 100 számozott). Számozott (32./100), a szerző, Karig Sára (1914-1999) által aláírt példány. (Karig Sára 1947-ben a II. számú szavazókörzet választási biztosaként jelentette a kékcédulás választási csalásokat, aminek következtében elhurcolták. 1947-től 1953-ig politikai fogoly volt a vorkutai Gulagban. Szabadulása után könyvkiadóknál dolgozott, 1957-ben rehabilitálták.)
18511.

6 000 HUF
15,92
17,14
1898 Herman Ottó A magyar ősfoglalkozások c. könyvének gyűjtő- és tanulmányútjára kiadott előzetes füzete, melyben felsorolja, hogy a könyvhöz milyen jellegű tárgyakat keres. 7p.
18512.

3 000 HUF
7,96
8,57
Brenner József: Emlékeim. Memoárok 1860-1942. Életjel Könyvek 182. Szabadka, 2020, Életjel. Idősebb Brenner József (1860-1945), Csáth Géza édesapja. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
18513.

6 000 HUF
15,92
17,14
Zuber Ferenc: A Magyar Athletikai Club története 1925-1928. Bp., 1929, BIcherler I., 222 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a gerincen szakadással, a borítón kis hiánnyal, a borítón gyűrődéssel.
18514.

5 000 HUF
13,26
14,29
Magyar gyermekjáték-könyv. Kis gyermekek számára. Szerk.: Dr. Kiss Áron. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor, 2 sztl. lev. + 173 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a borítón kis sérüléssel, némi kopással, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
18515.

6 000 HUF
15,92
17,14
Magyar írók Rákosi Mátyásról. (Bp.),1952, Szépirodalmi, 335 p. Benne Zelk Zoltán, Veres Péter, Örkény István, Illyés Gyula, Déry Tibor, Devecseri Gábor, Darvas József, Nagy László és mások írásaival. Kiadói aranyozott vörös egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel, Rendőrség 1. sz. Kiképzőtábor Parancsnokság bélyegzéssel, a tábor pol. helyettes és a táborparancsnok aláírásaival, Csopak, 1952. május 31.
18516.

Magyar írók Rákosi Mátyásról. (Bp.),1952, Szépirodalmi, 335 p. Benne Zelk Zoltán, Veres Péter, Örkény István, Illyés Gyula, Déry Tibor, Devecseri Gábor, Darvas József, Nagy László és mások írásaival. Kiadói aranyozott vörös egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel, "Rendőrség 1. sz. Kiképzőtábor Parancsnokság" bélyegzéssel, a tábor pol. helyettes és a táborparancsnok aláírásaival, Csopak, 1952. május 31.

3 000 HUF
7,96
8,57
21

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF