Books: Religion

Number of items: 20

Nagy Dezső: Krisztus és a munkás. Beszédek és ujságcikkek. Christ and the laborer. Sermons and commentaries on social question. DEDIKÁLT! Detroit, 1933, Rapid Printing Co., 1 t. +191 p.+3 t. Magyar nyelven. De angol nyelvű appendix-szel, benne: Justice for Hungary, kétoldalas irredenta ismertetővel. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, restaurált, foltos borítóval.
18408.

12 000 HUF
31,83
34,29
Hille Ágoston: Fennmaradgyon-é még tovább is a közfal, melly a katolikusoktol a protestansokat elválasztya? A szeretet szózattya mind azokhoz, kik a Katolika Anyaszentegyházat vagy nem, vagy roszszul ismérik. -- által. Fordította a harmadik kiadás szerint Rátz András Esztergom, 1822. Beimel Jósef. XXII + [6] + 371 + [2] p. Papírborítóval
18409.

10 000 HUF
26,53
28,57
Biblia. Bálint Endre illusztrációival. Ford.: Dr. Gál Ferenc et al. Bp., 1991, Egyetemi Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartonált tékában, az első néhány lap kissé hullámos. Számozott (218./500) példány!
18410.

20 000 HUF
53,05
57,14
Pallovics Imre: Traditiones Ecclesiasticae studio et opera Petri Annati Collectae. Claudiopoli (Kolozsvár) 1745., typ. Acad. Soc. Jesu. 118p. korabeli egészbőr kötésben
18411.

8 000 HUF
21,22
22,86
Egyházi tár. VI. füzet. [Szerk: Guzmics Izidor.] Pesten, 1835, Beimel Jósef, 1 (A templom és főmonostor nyugati része Pannónia hegyén) t.+204 p. Kiadói papírkötés, a gerincen sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
18412.

5 000 HUF
13,26
14,29
Egyházi tár. VII. füzet. [Szerk: Guzmics Izidor.] Pesten, 1836, Beimel Jósef, 1 (Váczi Főtemplom, acélmetszet) t.+155 p. Kiadói papírkötés, a borítón a gerincnél szakadt és a szakadásnál két íven gyűrődéssel, foltos lapokkal.
18413.

5 000 HUF
13,26
14,29
Illyés István: Sertum Sanctorum. A dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p.   Hozzákötve: ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók. Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~. Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne.  Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén  RMK I. 1755.
18414.

Illyés István: Sertum Sanctorum. A' dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p. Hozzákötve: ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s' egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók. Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~. Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne. Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén RMK I. 1755.

150 000 HUF
397,88
428,57
[Debreceni Ember Pál] Historia ecclesiae reformatae, in Hungaria et Transylvania,... a Frid. Adolpho Lampe. Trajecti ad Rhenum (Utrecht), 1728. Jacobus van Poolsus. 8 sztl. lev. 919 p. Lampe az 1710-ben meghalt Debreczeni Ember Pál református lelkész kéziratban maradt írását jelentős változtatásokkal, saját műveként jelentette meg,...Korabeli bőrkötésben, címlap igényes másolattal pótolt
18415.

44 000 HUF
116,71
125,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF