Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről, 10 rajzot a Balaton legérdekesebb vidékeiről, a tó általános áttekintésével és magyarázatával. Rajzolta s szerkesztette: - -. Pest, 1851, Edelmann Károly, 32 p. + 2 (Balaton tava, kihajtható térkép; kihajtható panoráma kép) t. +10 (kőnyomatok) t. Második kiadás. Első kiadása 1848-ban jelent meg. Szerelmey 1845-ben nyitotta meg pesti kőnyomdáját, ahol elsőként rendezte be műhelyét színes litográfiák készítésére. A szabadságharc idején honvédtisztként szolgált, majd a komáromi vár nyomdáját vezette. Világos után Londonba emigrált. Albumával hozzájárult a Balaton iránt ekkoriban megélénkülő érdeklődés fellendítéséhez. A képek sorrendben:
1. Füred a Balaton résziről,
2. Füred, kilátás a Fürdőházból,
3. Tihany,
4. Tátika,
5. Rezi,
6. Szigliget,
7. Sümeg,
8. Csobáncz,
9. Az öböl és Badacson keleti része,
10. Az öböl és Badacson nyugati része.
Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó gerinccel, a kötéstáblák lazák, elváltak, a könyvtest tulajdonképpen egyben van, foltos lapokkal. Rendkívül ritka!
Brace, Charles Loring: Hungary in 1851; with an experience of the Austrian Police.
New York, 1852. Charles Scribner (C. W. Benedict). 1 t. (kőnyomatú címkép) + XIV + [11]-419 + [1] p. + 5 t. (hártyapapírral védett, tónusos kőnyomat) + 1 térkép (kihajtható kőnyomat: Map of Inner Hungary drawn by C. F. Weiland). Első kiadás. Korabeli aranyozott, kopottas vaknyomásos egészvászon kötésben.
Az első részletes magyarországi útleírás, amerikai szerző tollából. Kiemelkedő szerepet játszott Amerikában a Magyarországról kialakuló kép formálásában.
Campe, (Heinrich) Henr. Joachim: Amerika fölfedezése. Mulatságos olvasó könyv gyermekek és ifjak számára. -- után Peregriny Elek. III. rész. (töredék)
Pozsonyban, 1839. Bucsánszky Alajos. 156p.+1 kihajt. térk. A mű három részben teljes. Kiadói papírkötésben, gerincen sérüléssel. Ritka!
U. S. A. Az Északamerikai Egyesült Államok. (Utikalauz és ismertetés.) Táblázatokkal, térképekkel, és tervrajzokkal. Bp.-Chicago,[1922],Világirodalom - J. v. Zinner,("Otthon"-ny.),316+4 p.+14 (kihajtható térképek) + 1 (a kötet elején egy nagyméretű, kihajtható USA térképpel) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, egy térkép kijár (New York északi része.)
[hilibi Gál (Gaál) László (1823 - 1848)]: Vizsgálódás az Erdélyi Kenézségekről; egyszersmind az erdélyi két oláh püspök igazolásául felelet Trausch és főkép Schuller cáfolataira. Írta egy igazságkedvellő ns. hazafi, kiadták Többen. Nagy-Enyeden, 1846, A' Ref. Collegium Sajtóintézete,84+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, restaurált: pótolt félvászon gerinccel, a szennylapok és a kötéstáblák belsején a lapok pótoltak, foltos, kopott borítóval, a címlapon névbélyegzéssel. Ritka!
Almásy György: Vándor-utam Ázsia szívébe. Írta: Dr. - -. 226 szövegközti képpel, 18 táblával, 3 színes képpel és térkép-vázlattal. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. LXXII. Bp., 1903. K. M. Természettudományi Társulat, (Hornyánszky-ny.), XII+737+3 p.+1 (kihajtható térkép) t. + 21 (ebből 8 kihajtható, 3 színes) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű bordázott félbőr-kötés, festett, mintás lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. I-XIII. kötet: I. rész. 1-7. köt., II. rész. 1-6. rész. Komplett. Közli: Dr. - - . Sopron, 1921-1943., Székely és Társa. Kiadói papírkötések, három borítón hiányos sérült, egy-két borítón kis sérülésekkel, de alapvetően jó állapotban. Nagyrészt felvágatlan lapokkal. + Név- és tárgymutató a Sopronvármegyei Oklevéltár I. és II. kötetéhez. Összeáll.: Dr. Házi Jenő. Sopron, 1922., Székely és Társa. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
Dr. Szontágh Miklós: Tátrakalauz, útmutató a Magas-Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. IV. új kiadás. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, térképekkel, jó állapotban,
Gerando Attila: Két hét a Székelyföldön
Bp., 1881. K. M. Természettud. Társulat. 38+(1)p.+4t. (Népszerű természettudományi előadások gyüjteménye. IV. kötet. 27. füzet.) Modern vászon-kötésben az eredeti papír címlap felhasználásával
Preisich Gábor: Budapest városépítésének története Buda visszavételétől a II. világháború végéig. Bp., 2004, TERC, 379 p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Végh András: Buda város középkori helyrajza I-II. köt. Monumenta Historica Budapestinensia XV-XVI. Bp., 2006-2008, Budapesti Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.