Documents from the Hungarian Revolution of 1848-1849
Other collectibles
10804.
Az 1848-49-es szabadságharc emlékei. Nyomtatvány, rendelet és felhívás gyűjtemény. Összesen 30 eredeti hirdetmény Kossuth, Haynau, Jellasich, Windisgraetz, Ferdinánd, Gőrgei, hadi jelentések, stb + egy metszet Kossuth Lajos imája a kápolnai lesettek felett acélmetszet 11x17 cm Albumban
Other collectibles
10805.
1849. február 26., Duschek Ferenc (1797-1873), az 1848/49-es forradalom és szabadságharc pénzügyminisztere (a Batthyány-kormány megalakulása után Kossuth, mint pénzügyminiszter államtitkári pozícióra hívta meg, azonban Kossuth egyéb elfoglaltságai miatt valójában már ekkor ő vezette a teljes tárcát; 1849. májusától a Szemere-kormányban már hivatalosan is pénzügyminiszter) autográf aláírása Szentes...
Other collectibles
10807.
1850 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány kézzel írt másolata (copia), amelyben igazolják hogy a komáromi várőrséghez tartozó 63. sz. honvéd zászlóaljban mint főtiszt hadnagyi rangban szolgált. 63. sz. honvéd zászlóalj sérült viaszpecsétjével, Stephanides József aláírásával, kissé foltos, hajtásnyomokkal, lapszéli apró sérülésekk...
Other collectibles
10809.
1867. május 28., az Árva megyei Honvédegylet ajánlása Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr segélyezése ügyében az országos Honvédsegélyző Egyletnek, Panczák Máté (1816 k.-1890) 1848-49-es szabadságharcos, honvéd tüzér százados, egyleti elnök aláírásával. Hajtásnyomokkal, jó állapotban. Panczák Máté 1849. május végén hadnagy, a 4. hat-fontos lovasüteg parancsnok...
Other collectibles
10810.
[Gyurits Antal]: Menekvés Debreczenbe az 1849. év kezdetén. Történeti rajz. Irta - r - Pest, 1850. Landerer és Heckenast. 82 l. A szerző az országgyűlés gyorsírója volt. Kiadói papírborítóval