Historical documents, manuscripts

Number of items: 126

1896 Tisza Kálmán (1830-1902) miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek. A levélben egyházi tárgyú törvényjavaslat tárgyalásáról ír. Kettő beírt oldal, borítékkal. / Hand written letter by Hungarian prime minister Kálmán Tisza to Kálmán Szél, dean in Salonta
10700.

40 000 HUF
105,26
114,29
1897 soproni Czullik Ágost (1847-?), az oroszvári kertészet alapítójának és tulajdonosának, a Liechtenstein hercegi kertek igazgatójának, kertészeti-építészeti szakíró 50. születésnapi zenész-táncos ünnepségének meghívója, selyem, aranyrojtokkal, egy szál kijött a rojtokból, kissé foltos, hajtott, a hajtás mentén, középen szakadt. 36x27 cm, rojtokkal: 47x27 cm
10701.

20 000 HUF
52,63
57,14
cca 1897 Hubay Jenő (1858-1937) hegedűművész, zeneszerző által később dedikált fotó melyen Hubay-Popper vonósnégyes tagjai láthatóak. Hubayn kívül Kemény Rezső, Popper Dávid (1843-1913), Szerémi Gusztáv (1877-1952), 24x18 cm Üvegezett keretben. Strelisky fotó
10702.

20 000 HUF
52,63
57,14
11
1897 Sopronvármegye és Sopron Sz. Kir. Város Közönsége Széchényi István gróf emlékszobrának ünnepélyes leleplezésének meghívója, 1897. május hó. 23., név nélkül, 15x24 cm + Meghívó a Soproni Irodalmi és Művészeti Kör gróf Széchenyi István szobrának leleplezése alkalmából 1897. május 23-án a kaszinó nagytermében Ünnepi Estélyt rendez, melyre t. Czimet tisztelettel meghívja..., 2 sztl. lev.
10703.

6 000 HUF
15,79
17,14
1898 gróf Tisza István (1861-1918) miniszterelnök autográf levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben kifjezi köszönetét Tisza Lajos (1832-1898) miniszter sírjánál mondott szép beszédért. Kettő kézzel beírt oldal
10704.

50 000 HUF
131,58
142,86
1899 Leiningen-Westerbug Ármin (1848-1900) mérnök, miniszteri biztos saját kézzel írt levele Marczali Henrik (1856-1940) professzor, történész részére, benne írásbeli felhatalmazása, édesapja Leiningen-Westerburg Károly (1819-1849) honvéd vezérőrnagy, aradi vértanú emlékiratainak és leveleinek feldolgozására:   Nagyságos Dr. Marczali Henrik tanár úrnak Budapesten.   Igen tisztelt tanár ur!   A mire Önt élőszóval megkértem - most egyenes kívánságára írásban is felhatalmazom Önt: megboldogult édes atyám gróf Leiningen-Westerburg Károly tábornok emlékiratának valamint tőlem szintén átvett leveleinek egészen Önnek belátása szerint, mint német eredetiben, mind magyar fordításban, hírlapok utján vagy könyv alakjában leendő közzétételére. Csupán a könyv második kiadásának a mennyiben ilyenre rá kerülne a sor - jogát fentartom magamnak.  Ezen levelem szolgáljon a legformálisabb meghatalmazás gyanánt.  Melyek után maradtam tökélletes tisztelettel.  Budapest 1899. november 28. án.
10705.

1899 Leiningen-Westerbug Ármin (1848-1900) mérnök, miniszteri biztos saját kézzel írt levele Marczali Henrik (1856-1940) professzor, történész részére, benne írásbeli felhatalmazása, édesapja Leiningen-Westerburg Károly (1819-1849) honvéd vezérőrnagy, aradi vértanú emlékiratainak és leveleinek feldolgozására: "Nagyságos Dr. Marczali Henrik tanár úrnak Budapesten. Igen tisztelt tanár ur! A mire Önt élőszóval megkértem - most egyenes kívánságára írásban is felhatalmazom Önt: megboldogult édes atyám gróf Leiningen-Westerburg Károly tábornok emlékiratának valamint tőlem szintén átvett leveleinek egészen Önnek belátása szerint, mint német eredetiben, mind magyar fordításban, hírlapok utján vagy könyv alakjában leendő közzétételére. Csupán a könyv második kiadásának a mennyiben ilyenre rá kerülne a sor - jogát fentartom magamnak. Ezen levelem szolgáljon a legformálisabb meghatalmazás gyanánt. Melyek után maradtam tökélletes tisztelettel. Budapest 1899. november 28. án."

50 000 HUF
131,58
142,86
1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele Mon cher ami Détshy megszólítással humoros hangnemben, frissen írt darabjáról ír. Kettő beírt oldal
10706.

1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele "Mon cher ami Détshy" megszólítással humoros hangnemben, frissen írt darabjáról ír. Kettő beírt oldal

16 000 HUF
42,11
45,71
Kodály Zoltán (1882-1967) zeneszerző autográf népdallejegyzése: Kalmük dal, autográf feljegyzésekkel. Amikor Kodály vizsgálni kezdte a rokonságot a magyar és uráli területek népzenéje között, a kutatás alapjául szolgáló népdalokról lejegyzést készített. Jelen példány egy kalmük dallam ezek közül. Kodály sajátkezű lejegyzésével, ceruzás megjegyzésekkel. Idegen kéz jegyzetével: Kalmük dallam - Rudnyev gyűjteményel 20x33 cm / Autograph notes and text of a Calmuc folk song by Zoltan Kodaly (1882-1967) composer
10707.

Kodály Zoltán (1882-1967) zeneszerző autográf népdallejegyzése: Kalmük dal, autográf feljegyzésekkel. Amikor Kodály vizsgálni kezdte a rokonságot a magyar és uráli területek népzenéje között, a kutatás alapjául szolgáló népdalokról lejegyzést készített. Jelen példány egy kalmük dallam ezek közül. Kodály sajátkezű lejegyzésével, ceruzás megjegyzésekkel. Idegen kéz jegyzetével: "Kalmük dallam - Rudnyev gyűjteményel" 20x33 cm / Autograph notes and text of a Calmuc folk song by Zoltan Kodaly (1882-1967) composer

120 000 HUF
315,79
342,86
1901 Országgyűlési meghívó. Ferenc József (1830-1916) király és Széll Kálmán (1843-1915) miniszterelnök által autográf aláírt meghívó az 1910. évi Országgyűlésre Szatmárnémeti városa részére. Papírfelzetes viaszpecséttel, hajtva. / Invitation for the National Assembly with autograph signatures of the Emperor Franz Joseph and Prime Minister Kalman Széll to the city of Satu-Mare 39x55 cm
10708.

120 000 HUF
315,79
342,86
1901 Kaposvár, Rippl-Rónai József (1861-1927) festő- és grafikusművész saját kézzel írt levele, saját kezű aláírásával Dr. Rott Jakabnénak.  14én 11 órakor d. e. Műcsarnok; Vlassics [Wlassics Gyula?] és sok más és különösen mennyi hiába való dolog!. - Szeretném, ha látná Schwarcz Gusztáv képét! [1901 Tavaszi nemzetközi kiállítás.] (-Micsoda malócziózus száj, érzékies ajkak és folyton mosolygó szemek!) - A feleségébe is belekaptam, de még csak fél uton vagyunk, de már a szép és a jó felé. ...Mennyire nekem való portrék ezek a szép és fess zsidó asszonyoké - azonkívül érdemes velük dolgozni, mert nemcsak kedvesek, de szellemesek is - ... Ha vissza nem megyek mostanában Párisba úgy folytatni fogom a portrékat.  Üvegezett keretben, kétoldalas paszpartuban, borítékkal, 20x24,5 cm, 9,5x12,5 cm, keret: 42x37 cm
10709.

1901 Kaposvár, Rippl-Rónai József (1861-1927) festő- és grafikusművész saját kézzel írt levele, saját kezű aláírásával Dr. Rott Jakabnénak. "14én 11 órakor d. e. Műcsarnok; Vlassics [Wlassics Gyula?] és sok más és különösen mennyi hiába való dolog!. - Szeretném, ha látná Schwarcz Gusztáv képét! [1901 Tavaszi nemzetközi kiállítás.] (-Micsoda malócziózus száj, érzékies ajkak és folyton mosolygó szemek!) - A feleségébe is belekaptam, de még csak fél uton vagyunk, de már a szép és a jó felé. ...Mennyire nekem való portrék ezek a szép és fess zsidó asszonyoké - azonkívül érdemes velük dolgozni, mert nemcsak kedvesek, de szellemesek is - ..." "Ha vissza nem megyek mostanában Párisba úgy folytatni fogom a portrékat." Üvegezett keretben, kétoldalas paszpartuban, borítékkal, 20x24,5 cm, 9,5x12,5 cm, keret: 42x37 cm

50 000 HUF
131,58
142,86
13
1902 A Mátyás király szobra leleplezésének országos ünnepélye Kolozsvárt. Névre-szóló belépő-jegy és programfüzet, az utolsó oldalon a helyszín térképével, hajtott, 4 p.
10710.

20 000 HUF
52,63
57,14
11
1902, Abbázia, Moriz Rosenthal (1862-1946) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának német nyelvű levele ismeretlennek, amelyben említi többek közt Magyarországot és Budapestet valamint unokatestvére Fannie Bloomfield Zeisler (1863-1927) zongorista nevét. Érdekes sorokkal a zongorajátékról: (...) vor allem glaubt sie, daß man zum Klavierspiel keine Technik braucht u. daß Ihr Mangel an musikalischem Gehör u. Talent (...) és rövid kézzel írt kottával. A levél végén köszönti Herzfeld Viktor (1856-1919) zeneszerzőt, Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógust és Popper Dávid (1843-1913) gordonkaművészt. 4 kézzel írt oldal, Moriz Rosenthal autográf aláírásával, Curanstalten Abbazia illusztrált levélpapíron, üvegezett fakeretben.
10711.

1902, Abbázia, Moriz Rosenthal (1862-1946) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának német nyelvű levele ismeretlennek, amelyben említi többek közt Magyarországot és Budapestet valamint unokatestvére Fannie Bloomfield Zeisler (1863-1927) zongorista nevét. Érdekes sorokkal a zongorajátékról: "(...) vor allem glaubt sie, daß man zum Klavierspiel keine Technik braucht u. daß Ihr Mangel an musikalischem Gehör u. Talent (...)" és rövid kézzel írt kottával. A levél végén köszönti Herzfeld Viktor (1856-1919) zeneszerzőt, Hans Koessler/Koessler János (1853-1926) zeneszerző, zenepedagógust és Popper Dávid (1843-1913) gordonkaművészt. 4 kézzel írt oldal, Moriz Rosenthal autográf aláírásával, Curanstalten Abbazia illusztrált levélpapíron, üvegezett fakeretben.

8 000 HUF
21,05
22,86
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF