Historical documents, manuscripts

Number of items: 126

1912 Hubay, Jenő (1858-1937) zeneszerző őt magát ábrázoló autográf levelezőlapja üvegezett keretben
10724.

12 000 HUF
31,83
34,29
1913 Lina Schmalhausen (1864-1928) Liszt Ferenc házvezetőnője, zongorista saját kézzel írt és aláírt német nyelvű képeslapja Vadnay Emma írónőnek / 1913 Lina Schmalhausen (1864-1928) handwritten and signed postcard in German, sent to Vadnay Emma, a writer. Lina Schmalhausen was the housekeeper for Liszt Ferenc.
10725.

7 000 HUF
18,57
20,00
13
1913 Vaszary János (1867-1939) festőművész autográf levele, aláírással Gyöngyösi Nándor (1891-1967) újságíró részére, benne: azt válaszoltam, hogy Rózsa nem akarja a manifesztációt. Feltehetőleg Rózsa Miklós (1873-1945) újságíró, művészeti író és művészettörténész. 1 beírt oldal.
10726.

1913 Vaszary János (1867-1939) festőművész autográf levele, aláírással Gyöngyösi Nándor (1891-1967) újságíró részére, benne: "azt válaszoltam, hogy Rózsa nem akarja a manifesztációt." Feltehetőleg Rózsa Miklós (1873-1945) újságíró, művészeti író és művészettörténész. 1 beírt oldal.

20 000 HUF
53,05
57,14
19
1914 Dohnányi Ernő (1877-1960) zeneszerző autográf dedikációja, Hans Lindloff (1878-1960): Dohnányi Ernőt ábrázoló grafikáján, dátumozva (Charlottenburg. 5. V. 1914), kissé kopott, üvegezett keretben, 43x34 cm
10727.

10 000 HUF
26,53
28,57
41
1916 Koronázási ünnepély tribünjegye a Szentháromság-térre
10728.

10 000 HUF
26,53
28,57
1916 Romain Rolland (1866-1944) Nobel-díjas francia író, két autográf levele, Romain Rolland autográf aláírásaival, francia nyelven, Kőnig György (1883-1944) költő, műfordító, irodalomtörténésznek (Georges Kőnig) részére, borítékokkal. A borítékokon: A hadijog alapján felbontatott címkékkel. Sérült üvegezett keretben, kétoldalas paszpartuban, levelek: 17,5x22 cm, 20x24 cm, borítékok: 10x13 cm, keret: 52x52 cm. / 1916 Two autographed letters from Romain Rolland (1866-1944), the Nobel Prize-winning French writer, written in French and signed by Romain Rolland. These letters were addressed to Kőnig György (1883-1944), a poet, translator, and literary historian, also known as Georges Kőnig. The letters come with envelopes marked with Opened under martial law labels. These historical documents are professionally framed and displayed with double-sided matting.
10729.

1916 Romain Rolland (1866-1944) Nobel-díjas francia író, két autográf levele, Romain Rolland autográf aláírásaival, francia nyelven, Kőnig György (1883-1944) költő, műfordító, irodalomtörténésznek (Georges Kőnig) részére, borítékokkal. A borítékokon: A 'hadijog alapján felbontatott' címkékkel. Sérült üvegezett keretben, kétoldalas paszpartuban, levelek: 17,5x22 cm, 20x24 cm, borítékok: 10x13 cm, keret: 52x52 cm. / 1916 Two autographed letters from Romain Rolland (1866-1944), the Nobel Prize-winning French writer, written in French and signed by Romain Rolland. These letters were addressed to Kőnig György (1883-1944), a poet, translator, and literary historian, also known as Georges Kőnig. The letters come with envelopes marked with "Opened under martial law" labels. These historical documents are professionally framed and displayed with double-sided matting.

100 000 HUF
265,25
285,71
cca 1919 Marczali Henrik (1856-1940) történész Az angol magyar érdekközösségről c. tanulmányának kézirata, feltehetőleg nem teljes 1-2 lap hiánnyal, foltos, 8 p. Publikálva: 1919 Századok LIII. évf. 3-10. sz.1919. márc.-dec.: Marczali Henrik: Angol-magyar érdekközösségről a múltban, 113-123 p.
10730.

cca 1919 Marczali Henrik (1856-1940) történész "Az angol magyar érdekközösségről" c. tanulmányának kézirata, feltehetőleg nem teljes 1-2 lap hiánnyal, foltos, 8 p. Publikálva: 1919 Századok LIII. évf. 3-10. sz.1919. márc.-dec.: Marczali Henrik: Angol-magyar érdekközösségről a múltban, 113-123 p.

20 000 HUF
53,05
57,14
1919 Rákospalota, Politikai foglyok internálási telepének szabadon bocsátási igazolványa sátoraljaújhelyi lakos (Keresztesy Gyula) részére, 1919. V. 23., aláírással, pecséttel, sérült.
10731.

5 000 HUF
13,26
14,29
cca 1920-1940 Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző és zeneesztéta, brácsaművész A brácsista. Emlékezés több fejezetben c. írásának autográf kézirata, aláírás nélkül, 34 beírt oldal.
10732.

cca 1920-1940 Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző és zeneesztéta, brácsaművész "A brácsista. Emlékezés több fejezetben" c. írásának autográf kézirata, aláírás nélkül, 34 beírt oldal.

20 000 HUF
53,05
57,14
1920 Csernoch János (1852-1927) esztergomi érsek, hercegprímás, bíboros autográf levele, benne köszönetnyilvánító soraival, aláírással, hercegprímási fejléces papíron, 2 beírt oldal.
10733.

6 000 HUF
15,92
17,14
1921 Kern Aurél. (1871-1928) újságíró, zeneszerző saját kézzel írt levele ismeretlen részére, a Nemzeti Zenede fejléces papírján, Szendy Árpád elnökigazgató felkérésére, autográf aláírással. Korábban a Nemzeti Zenede, és az Operaház igazgatója is volt.
10734.

8 000 HUF
21,22
22,86
1922 Klebelsberg Kunó (1875-1932) vallás- és közoktatásügyi miniszter (1922-1931) gépelt kondoleáló levele, autográf aláírásával, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző özvegye részére, miniszteri fejléces papíron, borítékkal, 1,5 gépelt oldal
10735.

2 000 HUF
5,31
5,71
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF