Pedro Mercedes (Spanyolország, 1921-2008): Kakas. Mázas kerámia, cca 1970, alján jelzett. Kis kopásokkal, m: 44 cm. Állatfigurái ritkán bukkannak fel aukciókon. Pedro Mercedes az egyik legismertebb spanyol modernista keramikus, akit sok művészettörténész a spanyol kerámia egyik megújítójának tart. Művei jelen vannak a jelentősebb aukciós házak kínálatában és kiállításokon. Mercedesről, aki Picass...
Simó Ágoston (1925-2011): Padlóváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. Mázkopással, m: 52 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóműv...
Simó Ágoston (1925-2011): Díszváza. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 34,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművés...
Simó Ágoston (1925-2011): Bagoly. Formába öntött, magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett: masszába karcolt Simó Á. hibátlan, m: 26 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar...
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett:. Hibátlan, 18x12x9,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-...
Zsolnay - Gádor István és Gorka Géza által tervezett asztali készlet. Háromágú és egyágú gyertyatartó, asztali dobozka fekete és türkiz fedőmázakkal. Jelzés nélkül, hibátlan 12 cm, 31 cm, 20x14 cm Készültek 1930 körül a budapesti Zsolnay gyárban. Hasonló darabok az iparművészeti múzeum gyűjteményében szerepelnek: ld: https://gyujtemeny.imm.hu/gyujtemeny/vajtarto-fedellel/15897?f=0SFg8g8MYSOhmm3A9...