Zsolnay virágtartó díszedény - a Rokokó-sorozatból. 1892 körül. Formába öntött porcelánfajansz. Legyezőkagylókkal és rokokó mintákkal díszített felületén magastüzű majolikamázakkal festett peónia és magnólia csokrok, illetve ananászok. Formaterv.: Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 3835 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Kopással, alján csak az...
Szász Endre által tervezett Hollóházi porcelán mokkás készlet: 6 személyes. Platina mázas. Komplett, hibátlan Jelzett, sorszámozott 200/83. sorszámú készlet
1924 Zsolnay egyiptizáló dekoros kisváza, a Tutanhamon sorozatból. Korongozott fehércserép, felületén többrétegű, színes eozinmázakkal festett egyiptomi dekorral. Terv: Zsolnay Teréz (1854 - 1944). Jelzése alján masszába nyomott 7662 formajegy, illetve vörös eozinmázon zöld színnel bélyegzett kerek öttornyos gyári jegy ZSOLNAY-PÉCS körirattal, alatta MADE IN HUNGARY felirat. Pereménél kis hajszálr...
Zsolnay eozin mázas váza, színes virág díszítéssel. Felületén többrétegű fémes fényű színes eozinmázakkal festett, sötét alap felett fémlüszteres virágmintákkal. Kézzel festett, jelzett, hibátlan 30 cm
Zsolnay névjegykártyatartó vizet merítő nő alakkal. Eozin mázakkal borított porcelánfajansz. Jelzett, hibátlan, 29,5x25,5x15 cm, ilyen méretben kuriózum!
Hollóházi Szász Endre (1926-2003): Békehajó- A Hilton hotelben található eredeti falfestményről készült limitált szériás porcelán falikép. Jelzett, sorszámozott 200/32. Kép mérete 58x32 cm Aranyozott, vászonbetétes fa keretben. Keret külső mérete 70x44 cm